menu
Стоянівська бібліотека-філія


Бібліотека завжди була збирачем, хранителем і дослідником творів друку – вічних пам’яток писемності, а її служителі - вірними спостерігачами і популяризаторами духовної спадщини поколінь.

За своїми природними призначенням бібліотеки є потужним знаряддям демократії, гармонізації суспільних відносин, важливим чинником інтелектуального духовного і естетичного збагачення кожної нації. Доносячи до людей увесь спектр різноманітних інформаційних потоків і державотворчих ідей, розкриваючи реальну культуру світу, вони сприяють всебічному розвитку особистості, вихованню кращих громадських якостей і патріотичної свідомості населення .

На території теперішньої Стоянівської сільської ради перша бібліотека була заснована ймовірно в 1951 році в с.Василівка. Ініціатори заснування бібліотеки - подружжя Андрія Павловича та Лариси Павлівни Мішеченко. На той час Андрій Павлович був головою колгоспу, разом з дружиною вони привезли близько 400 екзеплярів книг художньої літератури.

Бібліотека розташовувалась в маленькій кімнаті в приміщенні клубу. Завідуючої бібліотекою на суспільних засадах була Лариса Павлівна.

Під час головування у колгоспі Штельмашенко Василя Івановича фонд бібліотеки збільшився до 1.5 тис. екземплярів книг. Була уже і дитяча література і галузева (сільськогосподарська, мистецька, технічна, медична). Тоді завідувала бібліотекою Решетнік Марія Кіндратівна, за роботу в бібліотеці їй нараховувались трудодні. В 1955 році бібліотека відносилася до районної центральної бібліотеки.

У зв’язку із збільшенням фонду до 3000 екземплярів, бібліотеку перевели в більше приміщення і завідуючою стала Мельниченко Раїса Ігнатіївна .

В 1967 році бібліотеку прийняла Гринько Катерина Павлівна. З її слів в акті прийому –передачі було зазначено 3800 екземплярів. Катерина Павлівна пропрацювала в бібліотеці до 1978 року.

1 вересня 1978 року бібліотека увійшла до складу Великомихайлівської ЦБС. Бібліотечний фонд збільшився до 6500 екземплярів. Методисти районної бібліотеки надавали практичну і консультативну допомогу та координували бібліотечну роботу.

У бібліотеці проводилися огляди новинок літератури, тематичні вечори, читацькі конференції, у яких брали участь молоді вчителі: Ровенко Ганна Федорівна, Патратій Ганна Марківна, Шаповаленко Євгенія Григорівна, Горемулта Валентина Іванівна, Овсієнко Галина Миколаївна, Волошина Ніна Сергіївна, проводилися політзаняття. Разом з клубом організовувалися вогники, дитячі ранки у Василівській початковій школі. Бібліотека дійсно стала культурним осередком села.

У бібліотеці обслуговувалося 436 читачів, з них 76 дітей. Книги читали майже всі. Один раз в неділю книги носили на молочно - товарну ферму, в тракторну бригаду. В ці роки у бібліотеці працювали Решетник Катерина Петрівна та Теліпова Людмила Петрівна.

Стоянівська сільська бібліотека була заснована в 1955 році. Першим бібліотекарем була Заруба Раїса Михайлівна.

До того, зі слів старожилів, бібліотека була в панському маєтку, який було зруйновано у роки ВВв.

В 1990 році бібліотека розташувалась у новому приміщенні будинку культури. У цьому році Стоянівський та Василівський бібліотечний фонд об’єднали. З 2001року бібліотека знаходиться в адміністративному будинку Стоянівської сільської ради.

За період з 1974 р. по 2008р. у бібліотеці працювали такі бібліотекарі: Голубенко Наталія Миколаївна, Паята Наталія Василівна, Ракович Раїса Федорівна, Заруба Надія Іванівна, Семенюта Тетяна Василівна, Дуда Ганна, Ковзалюк Ніна Василівна, Голубенко Світлана Василівна, Гойчева Анжела Олександрівна. З 18.04.2008 року завідуючою бібліотеки –філії працює Гринчишин Олена Борисівна.

На 2010 рік у фонді бібліотеки налічується 4870 екземплярів, в тому числі книг -3470, брошур – 1249, періодики - 151.

Фонд дитячої літератури – 1380, із них книг – 498, брошур – 842, періодичних видань – 40.

З 2013 року при бібліотеці організовано гурток «Умілі руки», де члени гуртка навчаються творчості, розвивають фантазію, проявляють свої здібності.