menu
2013 рік

31.10.2013  відбувся  семінар – практикум  для бібліотечних працівників системи за темою: «Аналіз проведеної роботи та виконання основних показників  бібліотек – філій Великомихайлівської ЦБС за ІІІ квартали 2013року»

                                     

                      Під час семінару були проведені аналітичні години: «Аналіз діяльності бібліотек системи та оцінка  стану  бібліотечної роботи у Рік краєзнавства» - директор ЦБС  Бабінчук Л.М. і « Про виконання планових показників роботи з дітьми за ІІІ квартали поточного року та оцінка реалізованої роботи за Національним проектом «Україна читає дітям» - зам. директора по роботі з дітьми Крицька С.О.

                       Підсумкові години: "Про підсумки реалізованої роботи з фондом за ІІІ квартали 2013 року" провела провідний бібліотекар відділу комплектування Райковська О. В. та провідний бібліограф ЦБС Гусєва О. А. " Про стан довідково - бібліографічної роботи бібліотек  системи"

                     У рамках семінару відбулась практична година "Аналіз виконання основних показників за ІІІ квартали 2013 року", яку провела провідний методист   ЦБС - Бойченко О.В. і година обговорень "Аналізуємо. Обговорюємо. Робимо висновки", в якій взяли участь провідні спеціалісти ЦРБ.

                   Директором ЦБС були підведенні  підсумки семінару  та бібліотекарям системи було задано домашнє завдання - проаналізувати  виконання  основних показників роботи з дорослим читачем щодо планових показників /за три квартали 2013 року/.

                                              

                          Провідний методист   ЦБС                              О.В.Бойченко

 

 

 

29 серпня,на базі Великомихайлівської районної бібліотеки для дорослих  відбувся семінар  бібліотечних працівників  за темою:

«Взаємодія  бібліотек Великомихайлівщини із членами громади в стимулюванні та активізації читання і шанобливого ставлення до книги».

 

На семінарі, для бібліотекарів, були проведені інформаційні, аналітичні години, консультації  та відбувся обмін з досвіду роботи:« Взаємодія та взаємозв’язок бібліотеки між членами громади селища  Цебрикове», про який доповідала Костик Т. І. - зав. філією Цебриківської бібліотеки для дорослих.

 

                                                                         План

 

9.00 -9.05          Відкриття семінару                Бабінчук Л.М.  /  директор ЦБС/

 

9.05 – 9.30      « Про роль бібліотек системи у громадах Великомихайлівщини».

інформаційна

година                                                             Бабінчук Л.М.  /  директор ЦБС/

 

9.30 – 9.45      «Активізація  читання серед населення з допомогою використання

інформаційна                                різних форм та методів роботи».

година                                                             Бойченко О.В.  /провідний методист ЦБС/

 

9.45 – 10.15       « Взаємодія та взаємозв’язок  бібліотеки  між членами громади            

                                  селища Цебрикове».

доповідь   з досвіду роботи                                                Костик Т.І. / зав. Цебриківською б/ф/

 

10.15 – 10.55

                            «Про результати роботи бібліотек системи в соціологічному

аналітична       дослідженні  регіонального значення «Толерантність в

година                молодіжному   середовищі: бібліотечний аспект»».

                                                             Бойченко О.В.  /провідний методист ЦБС/

 

10.55 – 11. 25         «Бібліотечне краєзнавство: основні завдання щодо подання

консультація          матеріалів для участі в   обласному огляді – конкурсі

                                   «Спільна діяльність бібліотек,   клубних закладів і краєзнавчих

                                     музеїв області, як шлях    патріотичного виховання».

                                                                                                  Бабінчук Л.М.  /  директор ЦБС/

11.25- 11.45          «Про підсумки проведення конкурсу в бібліотечних закладах

аналітична            району «Кращий читач року» та нагородження переможців.

година                                                                Крицька С.О. /зам.директора ЦБС/

 

11.45-12.00          Підведення підсумків.

 

«Краєзнавча діяльність бібліотек Великомихайлівської ЦБС – складова основа у формуванні національної самосвідомості членів громади»

14.03.2013 року відбувся семінар бібліотечних працівників Великомихайлівської централізованої бібліотечної системи за темою «Підвищення рівня краєзнавчої роботи у бібліотеках системи та покращення їх діяльності для населення району у Рік краєзнавства в Одеській області».

             На семінарі проводилися:інформаційна година, консультації, практичні поради які проводили - директор ЦБС Бабінчук Л.М., провідний методист ЦБС Бойченко О.В., зам. директор по роботі з дітьми КрицькаС.О., провідний бібліограф Гусєва О.А., провідний бібліотекар відділу комплектування Райковська О.В.

Також був показовий захід – презентація книги «Великоплоское. С верой сквозь века». Його провели бібліотекарі ЦРБ у тісній співпраці із колективами РБК та Великоплосківськогосілького клубу.

            Весь викладений матеріал, який надавався на семінарі мав краєзнавчий характер. Для бібліотекарів системи, у повній мірі, розкривалася актуальність і важливість покращення краєзнавчої роботи у сільських філіях та направлення її на збагачення краєзнавчих ресурсів у бібліотеках - філіях Великомихайлівського району.

На цьому заході роз’яснювалися головні аспекти та основні завдання щодо участі в обласному огляді – конкурсі  «Спільна діяльність бібліотек, клубних закладів і краєзнавчих музеїв області, як шлях патріотичного виховання», детально говорилося про соціологічне  дослідження «Наявність у фондах міських, сільських бібліотек-філій джерел з історії своїх населених пунктів, бібліотек та видатних діячів і письменників». Бібліотекарям надавалися практичні поради за темами: «Основні та різноманітні форми і методи роботи по вихованню духовної культури в підростаючого покоління», «Реалізація районної програми по ЦБС «Джерела. Пошук. Пам’ять».

 Програма ЦБС ґрунтується на такі напрямки:

-         історичне краєзнавство, яке передбачає пошукову роботу з дослідження рідного краю;

-         літературно-мистецьке краєзнавство, яке розраховане на активну популяризаторську роботу шляхом проведення: поетичних годин, різноманітних мандрівок за краєзнавчими книгами, вечорів поезій та зустрічей із самодіяльними поетами та письменниками, літературно-мистецьких калейдоскопів краєзнавчого змісту;

-         особливе краєзнавство «Життя. Люди. Приклад», яке направлене на виховання підростаючого покоління на позитивних прикладах із життя односельців;

-         краєзнавчий рух – організація міні-музеїв, складання маршрутів для краєзнавчих експедицій по рідному краю;

-         природа радного краю – виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи та любові до рідної землі під девізом «Ми люди поки є природа»;

-         народознавство Великомихайлівщини -  покращення національної свідомості у дітей, юнацтва та молоді;

-         рід, родина – життєвий скарб  людини – популяризація зразкових родин  Великомихайлівщини та підвищення ролі родини;

 

Завдяки реалізації районної програми «Джерела. Пошук. Пам'ять» та плідній роботі бібліотекарів району - Великомихайлівська ЦБС стане зберігачем найповнішого зібрання краєзнавчих ресурсів, центром поширення краєзнавчих знань. Адже централізована бібліотечна система за принципом максимальної повноти виявляє та включає до фонду бібліотек краєзнавчі документи про територію, відображає їх в ДБА, забезпечує бібліографічне обслуговування за запитами, що стосується краю, організовує та проводить краєзнавчі розвідки і дослідження щодо своєї  території, створює первинні та вторинні джерела краєзнавчої інформації. І щоб краєзнавча діяльність ЦБС покращувалася, в цілому, потрібно всім активістам, членам громади,творчій інтелігенції  району об’єднати зусилля і докласти як найбільше сил і знань у співпрацю та тісний зв'язок  між закладами культури та закладами освіти і органами місцевого самоврядування.

Тому, користуючись нагодою звертаюся до всіх бажаючих приєднатися до наших бібліотечних справ щодо покращення краєзнавчих ресурсів у бібліотеках-філіях і прийняти активну участь у пошуках цікавих та корисних краєзнавчих матеріалів, а саме: історичні факти, спогади, документи про видатних людей краю, окремі рукописи, твори авторів, предмети побуту сімейні архіви, добірки статей, фотографії, плакати тощо… Шановні члени громади, частіше долучайтеся до різноманітних бібліотечних заходів, активніше обговорюйте питання, які Вас цікавлять у наших бібліотеках – філіях та виявляйте власні ініціативи, пропозиції,  поради.  Співпрацюймо разом і сформуємо, у тісному взаємозв’язку, краєзнавчу спадщину Великомихайлівського району.

 

Провідний методист ЦБС                                 Бойченко О.В.