menu
Зарічук Валерій Олександрович Зарічук Валерій Олександрович (28.02.1960р.н.)    

Народився 28 лютого 1960 року в с. Новопетрівка Великомихайлівського району. У 1985 році навчався в державному педагогічному інституті ім.. Шевченка в м. Тирасполі. Будучи студентом він почав писати перші свої вірші в прозі, новели. Друкувався в місцевій районній газеті та в газетах Молдови.

Писав багато статей , нарисів, художніх творів про рідне село.

У 1997 році вийшла його збірка творів «Пісня джерела». Слідом були видані книги про рідне село «Новопетрівка», «На землі моїх предків», «Зоряне небо Прикучурганського степу».


Народився 28.02.1960 р. в с. Новопетрівка,Великомихайлівського району, де і проживає сьогодні.Закінчив Тираспольський пед. інститут ім. Т.Г.Шевченката Київський інститут іноземних мов.Самодіяльний поет та  прозаїк, автор краєзнавчих книжок, пише новели, статті, літ. поезії.Друкується в державній, обласній та місцевій пресах, літературних альманахах, збірках.

 Зарічук, В.О. Пісня джерела [Текст] : художні оповіді, новели, ліричні поезії у прозі. – Одеса : Астропринт, 1997. – 32 с.

Художні оповіді, новели, ліричні поезії у прозі.

Зарічук, Валерій  Новопетрівка [Текст] : Оповіді, нариси  /  В.Зарічук– Одеса : Астропринт, 1999. – 68 с.

Невичерпна любов до рідної землі, батьківського порогу, висока напруга почуттів і часу, місце людини на землі – все це творчий світ Валерія Зарічука. Крізь нього проглядає біле світло дитячих спогадів, святе слово-хвиля українського мовного океану, роздуми про філософію життя. Ось про що йдеться у новій книжці поета-прозаїка з Великомихайлівщини.

Коротенькі оповідання  Валерія Івановича увійшли  до літературно – художнього альманаху «Стежинами життя».  / Стежинами життя [Текст] : Літературно-художній альманах самодіяльних поетів Великомихайлівщини  /  Г. Щіпковський.- Одеса : Астропринт, 2000. – 100 с./

 Матеріал надрукований на 39 – 44 сторінках: «Свято душі», «Восени», «Ода вербі», «Голоси моїх предків», «На заході».

Зарічук, Валерій  Зоряне небо прикучурганського степу [Текст] : Новели, поезії у прозі, переклади. – Одеса: Астропринт, 2001. – 48с.

До цієї книги Валерія Зарічука ввійшли художні твори із його книг «Пісня джерела», «Новопетрівка», «На землі моїх предків» та переклади.

         Зарічук, Валерій  Залишаться до вас мої слова [Текст] : Нариси, статті: художньо – документальне видання. – Роздільна : Роздільнянська друкарня, 2003. –   51 с.                                                                                                              До книги Валерія Зарічука «Залишаться до вас мої слова» ввійшли твори, які є доповненням до його краєзнавчих книг «Пісня джерела», «Новопетрівка», «На землі моїх предків», «Зоряне небо прикучурганського степу», а також уривки з публікацій з нагоди виходу цих книг у світ.

             Оповідання «Дідова таємниця»   Валерія  Зарічука  надруковане  у краєзнавчій книзі «Вогняні  верстви»  (2003) О.Я. Шнабель – Тихомирової   ст. 381 – 382.

      Зарічук, Валерій  Залишаться до вас мої слова [Текст]: Нариси, новели, поезії у прозі. – 2-ге, вид., доп. – Одеса : Астропринт, 2004. – 72с.

До цієї книги Валерія Зарічука ввійшли твори, які є доповненням до його краєзнавчих книг «Пісня джерела», «Новопетрівка», «На землі моїх предків», а також уривки з публікацій з нагоди виходу цих книг у світ.

Зарічук, В. О. На землі моїх предків [Текст] : Краєзнавча поема. – Одеса : Астропринт , 2007. – 88 с.: ти.

У цій книзі Валерія Зарічука розповідається про людей та історію рідного краю, де він народився і виріс. На основі архівних документів і спогадів земляків-старожилів автор відтворює визначні події, які відбувалися на його батьківщині протягом двох віків.

Зарічук, Валерій   Жага до життя [Текст] : Документально-художня повість. – Одеса: Вид-во «Optimum», 2008. – 107с., ти.

В документально-художній повісті Валерія Зарічука «Жага до життя» розповідається про сильну та багату натуру: жінку з обмеженими можливостями Людмилу Лучкевич, яка проживала в селі Поплавка Великомихайлівського району, що на Одещині. Вона була здатна на справжнє кохання, дружбу, приносити людям добро, радість, щось корисне;  яка захоплює нас жагою до життя, дивує своєю наполегливістю, стійкістю та життєлюбством, закликає  нас берегти своє здоров’я, своїх близьких, радіти життю, бачити в ньому все найкраще.

 Зарічук, Валерій Олександрович  [Текст] : Вибрані твори / Валерій  Зарічук. – Одеса : Астропринт, 2009. – 112 с.

До книги Валерія Зарічука увійшли кращі його художні та краєзнавчі твори.

Природна ліричність, виразність художніх деталей, емоційність, глибокі філософські роздуми про наше призначення, про зв’язок поколінь, історична минувшина – ці риси характерні для творів новеліста та краєзнавця з Одещини Валерія Зарічука. Всі вони пронизані ніжністю, теплотою, прозорістю почуттів. В них і степ, і вишні, і гіркі полини крем’янистих схилів славнозвісного Кучургану. У цих творах письменник відстоює Красу і Добро, а це не так і легко у нашому світі.

Зарічук, В. Каcсель – Велика Комарівка [Текст] : історико – краєзнавчий нарис / В. Зарічук .- Одеса : Астропринт, 2009. -  224 с.

В цій історико-краєзнавчій книзі Валерія Зарічука розповідається про село Великокомарівку (Каcель) Великомихайлівського району Одеської області за 200 років його існування. Опираючись на архівні документи, спогади старожилів, численні статті з газет, книг, автор відтворює визначні події, які відбувалися в цій місцевості протягом двох віків. Краєзнавець з любовю змальовує людей, які жили й живуть на цій землі. Особливу увагу приділено розділам, які присвячені німцям-колоністам Каселю – засновникам цього населеного пункту.

 Зарічук, В.О. Співець рідної землі [Текст]  /  упор. А.В. Зарічук, І.В. Зарічук. – Одеса: Астропринт, 2009. – 24с.

Брошура присвячена творчості краєзнавця та новеліста з Великомихайлівщини Валерія Зарічука. До неї ввійшли стаття письменника Богдана Сушинського «Освячене землею предків», уривки з публікацій, які були опубліковані з нагоди виходу у світ книг Валерія Зарічука, а також фото з сімейного альбому письменника.

Зарічук, Валерій   Ювілейний рік Новопетрівки 2012 [Текст]  /  В. Зарічук. – Одеса : Астропринт, 2012. – 48 с.

У буклеті висвітлюються важливі події, які відбувалися в 2012 році в с.Новопетрівка Великомихайлівського р-ну Одеської області.

Зарічук, Валерій   Нариси з історії культури німців Причорноморья [Текст] / В. Зарічук.- Одеса : Астропринт, 2012. -  с. 176c.: ти.

Збірник підготовлено на основі архівних документів, праць відомих істориків минулого і сучасності. У роботі висвітлюється історія утворення, заселення, розвитку німецьких колоній у Причорноморї в ХІХ столітті. Автор відображає економічний, соціальний, культурний, політичний розвиток цих населених пунктів в ХІХ – на початку ХХ ст. У книзі також представлені нариси, які висвітлюють різноманітні сторони життя німців Причорномор’я, віковічні традиції та побут, історичні пам’ятки, трагічну долю німців під час розкуркулювання, репресій та депортацій.

Зарічук, Валерій Олександрович  Містечко Гросулове [Текст] :  історичні нариси  / Валерій Зарічук. – Одеса : Астропринт, 2013. – 72 с.

У книзі відображається економічний, соціальний розвиток в ХІХ – на початку ХХ ст. таких населених пунктів: Гросулове (Велика Михайлівка), Захар’ївка (Фрунзівка), Туманове (Павлівка), Балта, Тираспіль, Блжній Хутір, Гребеники та інших поселень Пн. Причорномор’я та Придністров’я. Автор також висвітлює в книзі трагічну долю євреєв містечка Гросулове під час Голокосту.

Хліб – сіль на вишитому рушникові  [Текст] :  краєзнавчі нариси  / автор-упоряд. Валерій Зарічук. – Одеса : Астропринт, 2016. – 296 с. : ти.

У новій краєзнавчій книзі Валерія Зарічука представлені  нариси з історії виникнення населених пунктів та розвитку культури євреїв, молдован, болгар, німців, вірмен, українців, які проживають на території нинішнього Причорномор’я, починаючи з прадавніх часів до сьогодення. Також у них відображені релігійні свята та різноманітні обряди України, описано велику любов українців до народної пісні. У другій частині книги описано роки заслання великого українського поета і художника Т.Г. Шевченка.  Для широкого кола читачів.