menu
НОВОСАВИЦЬКА БІБЛІОТЕКАСільська бібліотека почала працювати у післявоєнний час, з 1954 року знаходилась у місцевому клубі. До Великої Вітчизняної війни в селі не було бібліотеки. Першим бібліотекарем була – Іванова – Фадєєва Раїса Іванівна до 1963 року. Завдячуючи Стоянову П.Г. – голові місцевого господарства, було побудовано не тільки нове приміщення правління колгоспу, а й будинок культури, школу та бібліотеку, яка збереглася і до цього часу.

У новозбудованій бібліотеці працювали Недоступ Валентина, Євсєєва Катерина, Живора Марія Семенівна, Євсєєва Наталія Миколаївна. Найбільше з усіх пропрацювала Живора Марія Семенівна, яка добре знала свою справу. За її часів у бібліотеці оформлялися книжкові виставки та стенди, які доносили до читача новини літературного життя та життя місцевого колгоспу. Бібліотекар розносила художні твори по домівках до літніх, одиноких людей, до ветеранів війни та праці. Книжковий фонд бібліотеки складав 10-12 тис. екземплярів.

Великим попитом у читачів користувалася світова література, українська та російська класика, інші художні видання. У бібліотеці було людно тому, що – бібліотека стала аптекою душі для сельчан. Тут можливо було отримати не тільки літературу за бажанням, але й поспілкуватись на різні теми і отримати пораду.

Життя продовжувалося і сьогодення також займає важливе місце у житті сільської бібліотеки. На 01.01.2002 року книжковий фонд складав всього – 9358 екземплярів (в.т.ч. дитячий фонд – 5584 екз.). З 2002 року бібліотекою завідує Скавронік Лариса Василівна, яка працює на 0,5 ставки, але постійно серед людей свого села, проводить цікаві заходи, співпрацюючи зі школою, сільським будинком культури та сільською радою. Сьогодні у бібліотеці 254 читача, які часто відвідують книгарню. Бібліотека щороку бере активну участь у різноманітних конкурсах та соціологічних дослідженнях, проводить дослідницьку, пошукову роботу з краєзнавства.

Книжковий фонд на 01.01.13 року складає 8151 екземпляр.


«Ми ювіляри - Новосавицькій бібліотеці – 60» Нещодавно наша сільська бібліотека відзначила своє 60-річчя з дня заснування. Учасниками свята були учні школи, вчителі, працівники сільської ради, члени громади. Ювілейне свято розпочалося із привітання сільського голови В.М. Скавроніка. Звертаючись до мешканців села і читачів бібліотеки сільський голова зазначив, що бібліотека – це культурний центр села, а книга - скарбничка людських знань. Тому, сучасна людина повинна постійно читати, і цим самим поглиблювати свої знання про навколишній світ та життя людей. Той, хто постійно читає, багато знає, а значить - володіє інформацією. Не обійшлося на святі без подарунків. Голова сільської ради Скавронік Володимир Миколайович подарував власні збірки оповідань «Приречений на життя» та збірку віршів «Взлет душі», вручив подяки від сільської бібліотеки, а кращих читачів нагородив грамотами (учнів - читачів: Чабаненко Світлану, Бірюхова Юрія, Пастушенко Олександра, Жовніра Сергія; дорослих читачів: Колесник Марію Йосипівну, Стукало Надію Іванівну, Ковзалюк Надію Григорівну, Євсєєву Наталію Миколаївну, Стукалову Марину Борисівну, Коломієць Оксану Василівну, Шевченко Людмилу Володимирівну). Завідуюча сільською бібліотекою Скавронік Л.В. та директор будинку культури Євсєєва Н.М. для учнів школи провела конкурс на кращу розповідь «Роль книги в житті людини». Найбільше вразили слова одного із учасників свята Сергія Жовніра: «Мною прочитані твори допомагають краще розуміти сучасне життя, бо книга для мене - очі, душа і розум. Мені радісно стає на душі від прочитаного хорошого художнього твору. І найцінніше те, що іноді виникає бажання перечитувати зміст знову і знову». Приємним завершенням свята було ласування солодощами і активний обмін враженнями. Бібліотекар - Скавронік Лариса Василівна.
  Перехід на сайт Вікіпедія Новосавицька_бібліотека-філія
Повідомлення «Матеріали статті дозволяється використати відповідно до ліцензії Creative Commons Attribution/Share-Alike