menu


Програма розвитку  КЗ «Публічна бібліотека Великомихайлівської селищної ради»

на 2021-2025 роки

ВІЗИТНА КАРТКА БІБЛІОТЕКИ

КЗ «Публічна бібліотека Великомихайлівської селищної ради» - найбільша за обсягом ресурсів та послуг серед публічних бібліотек Великомихайлівського регіону, що характеризується високим рівнем доступності для населення, забезпечує і захищає їх права на доступ до знань, інформації та культури.

До послуг Великомихайлівської ОТГ - 29-тисячний  фонд інформаційних ресурсів універсального змісту. Щорічно бібліотеку відвідують понад тисячі мешканців громади і гостей селища. З 2011 року бібліотека впроваджує нові комп’ютерні технології. З листопада 2011 року підключена до мережі Інтернет. В результаті перемоги в конкурсі програми «Бібліоміст» в два відділи бібліотеки прийшли 9 компютерів з обладнанням. В 2012 році дитячий відділ бібліотеки отримав перемогу в Всеукраїнському конкурсі програми «Відродження», в результаті якого фонд бібліотеки поповнився книгами на 10 тисяч гривень. Створений Сайт бібліотеки КЗ "ПУБЛІЧНА БІБЛІОТЕКА   ВЕЛИКОМИХАЙЛІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ"    ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
http://vmihailivka-cbs.ucoz.net/ ,  доступ до якого забезпечується цілодобово. Також створені дві сторінки в соціальній мережі Фейсбук: КЗ «Публічна бібліотека Великомихайлівської селищної ради»

та    http://bibliochild.blogspot.com/ "Публічна бібліотека Великомихайлівської селищної ради"При проведенні соціокультурних заходів влаштовуються мультимедійні презентації. Рекламні відеоролики, презентації. Створення сторінок бібліотеки в соціальних мережах для поширення інформації про ресурси та послуги, залучення потенційних користувачів є сьогодні важливою складовою бібліотечної діяльності. Окрім офіційного сайту та сторінок в соціальній мережі, відділами бібліотеки створено та постійно підтримуються в активному стані блоги:                                                                                                                   

http://vmihailivka-cbs.ucoz.net/index/ditcjachiy_viddil_hivelikomikhajlivska_publichnoy_biblioteki/0-151

          та  http://vmbiblioteka.blogspot.com/

Для освітнього, культурного збагачення та організації дозвілля Великомихайлівської громади в бібліотеці працює клуб «Гармонія» для людей поважного віку, клуб «Феміда» для популяризації правових знань для старшокласників, «Школа «Ввічливість» для маленьких користувачів, клуб «Подвиг» для підлітків, «Літературна вітальня» для масового користувача. Бібліотека заохочує і об’єднує усіх, хто цікавиться історією і культурою Великомихайлівщини, збирає та популяризує краєзнавчі документи, співпрацює з краєзнавцями, проводить краєзнавчі презентації книг. Розширюються форми виставкової бібліотечної діяльності - організуються персональні та колективні виставки образотворчого мистецтва, фотовиставки.

Бібліотека є центральним книгосховищем Великомихайлівської ОТГ, методичним центром для  бібліотек мікрорайону.

Стан ресурсної та матеріально-технічної бази

Площа 2-ох приміщень бібліотеки становить 522 кв. м., 208 кв. м. (39,8%),  якої  відведено під зберігання фондів, що включають видання з усіх галузей знань на традиційних та електронних носіях інформації. У 2020 році бібліотека отримує  24 назви газет і журналів (у докризовий період економіки цей показник становив 40 назв).

Якісним показником формування фонду є його оновлюваність (рекомендований мінімальний норматив - 5%). У 2020 році цей показник склав 2,5%., а в попередні роки менше 1%. Тому оновлюванність фонду потребує покращення.

Бібліотека оснащена  комп'ютерною та копіювально-розмножувальною технікою. Кількість комп'ютерів становить 12 одиниць, копіювально-множильних апаратів – 5. Два структурних підрозділи бібліотеки мають доступ в Інтернет через проводовий та Wi-Fi зв’язок.

Капітального ремонту потребують обидва приміщення.  У відділах відчувається нестача сучасного обладнання ( Медіа-проекторів, екранів, стелажів, кафедр, робочих столів, стільців-крісел для відпочинку, виставкових вітрин, кондиціонерів).  

Бібліотечну професійну освіту мають 100% персоналу. Із трьох працівників, в одного - повна вища бібліотечна освіта, в двох інших – базова вища спеціальна освіта.

Найбільша проблема бібліотеки – капітальний ремонт приміщень.

Сучасна публічна бібліотека  Великомихайлівської  ОТГ повинна мати сучасне приміщення з сучасним обладнанням та відеотехнікою.   На сьогоднішній день створений дизайн – проект по реконструкції та переобладнанні частини приміщення для обслуговування юнацтва та дорослих читачів. На базі абонементу планується створити медіа-центр для дорослих користувачів, особливо, для юнацтва. Обмежені умови гальмують розвиток бібліотеки, перешкоджають якості та кількості бібліотечних послуг.

В нас є  дуже велике бажання розвиватися і відповідати сучасним вимогам суспільства. В майбутньому ми бачимо себе мешканцями демократичної, правової, розвиненої  європейської  держави. Для досягнення цієї мети нам потрібен розвиток для більших можливостей  по формуванню активних членів громади,  становленню особистостей, які зможуть сприйняти виклики часу і докладатимуть всіх зусиль, як на розбудову нашої громади так і суспільства в цілому.

Без сучасної публічної  бібліотеки селищу не вдасться зберегти право називатися Центром культури та дозвілля Великомихайлівщини.