menu
Петрівська бібліотека-філія.

Дата заснування - 1953 рік.

Бібліотека була заснована на основі дарування книг мешканцями сіл. Першим бібліотекарем був Самойлов Олексій Михайлович. Бібліотека обслуговувала 3 населених пункти (громади): с. Петрівське, с. Козаково і с. Наливайкове.

На час заснування фонд складав всього 700 книг. З роками фонд збільшився за рахунок наданих книг від центральної бібліотеки селища Цебрикове та за рахунок державних коштів.

В 1958 році у бібліотеці працювала Вербовщук Людмила Леонидівна, вона обслуговувала понад 200 читачів, проводила читацькі конференції з школярами. Фонд складав 10 тисяч книг.

Велику увагу приділяли випуску місцевої преси, була заснована місцева газета «Вперед», та випускалися бойові листки, в яких висвітлювали працю кращих людей села та колгоспу «Україна». З 1960 до 1964 року бібліотеку очолювала Давій Валентина Петрівна.

Фонд бібліотеки складав вже 18 тисяч екземплярів. Надійшло багато книг та брошур сільськогосподарської тематики, з медицини, техніки. Все це сприяло збільшенню і кількості читачів. На той час читачів налічувалося 300 чоловік.

Самими активними читачами були учні школи с. Петрівське, Наливайкове. В Наливайківській школі було організовано обмінний книжковий пункт, куди приходили і дорослі. Обмін книг проводився один раз на тиждень.

З 1964-1967 рік працювала в бібліотеці Подопригора Олена Миколаївна.

Наступними працівниками бібліотеки були ( 1967-1989рр.) :

Петрашевич Галина Михайлівна, Сільчина Лідія Іванівна, Димова Тетяна Миколаївна, Онощенко Галина Миколаївна, Малацковська Надія Степанівна, Мостика Ольга Вікторівна, Гнатенко Раїса Вікторівна. Потім бібліотека не працювала 5 років.

З 1994 року фонд бібліотеки збільшувався за допомогою колгоспу «Дружба народів» і районного відділу культури. Після цього до бібліотеки прийшла працювати на 0.5 ставки - Дяківнич У.В..

У 2006 році (01.02.2006р.) бібліотекарем працювала Горняк Т.М., вона активізувала просвітницьку, культурно-масову та довідково-інформаційну діяльність серед членів громади. В 2007 році організувала гурток «Умілі руки» для дітей та юнацтва. На заняттях діти навчаються азам з бісероплетіння, розкривають для себе секрети виготовлення доробок з паперу. Всі бажаючі проявляють власні, творчі здібності. У 2011 році бібліотека взяла участь у конкурсі «Бібліотека моєї мрії», та за представлену творчу колективну роботу посіла І місце на районному рівні.

З 09.07.2012 року бібліотекарем почала працювати Гладун Н.В., яка продовжила роботу направлену на активізацію читання серед громади села Петрівське. Ніна Вікторівна найбільшу увагу приділяє гуртковій, культурно – масовій роботі, залучає активних читачів до участі в бібліотечному житті сільської філії. На даний час бібліотека обслуговує 250 користувачів (в т.ч. 95 читачів - дітей; 22 читача юнацького віку; 133 читачів – дорослих)

На 2013 рік фонд налічує 6339 екземплярів книг.