menu


Сторінками сучасності   2014 – 2018 роки

       Протягом  останніх чотирьох років бібліотечна діяльність ЦБС була  направлена на реалізацію державних, регіональних, районних програм, проектів та основних  напрямків
роботи.
Були проведені  заходи в межах  Національного  проекту  «Україна читає дітям 2009 – 2015 р.р.»,   програм  державного рівня: «Розвиток ремісничої діяльності на період 2009-2015 р.», «Героїко-патріотичне виховання дітей та студентської молоді на 2011-2016 роки;  2016 – 2020 р.р.»,  програми ЦБС «Джерела краєзнавчої спадщини  на період  2013 – 2023 р.р.»  в межах  творчого і цільового проекту ЦБС «Джерела. Пошук. Пам’ять».У бібліотеках – філіях системи,  детально планується  робота  для різновікової категорії  читачів : дітей, юнацтва, молоді, дорослих. Робота проводиться з дітьми і юнацтвом за такими напрямками роботи: героїко – патріотичне,  громадсько-правове  виховання, сприяння соціологізації молоді, краєзнавство, популяризація світової, української культури та літератури, естетичне виховання, на допомогу шкільній програмі. Щорічно, у березні місяці, проводяться заходи в межах Тижня дитячого та юнацького читання. У річних планах – звітах бібліотек – філій відображається  вся запланована  робота і занотовуються терміни виконання та розносяться статистичні щоквартальні, річні показники роботи.  З 2014 року  плани - звіти та звітні дані  (щоквартальні, річні) напрацьовуються  згідно  нових вимог електронної  системи моніторингу базової мережі публічних бібліотек України (ЕСМаР).

 Діяльність Великомихайлівської  ЦБС  є результативною.  Всі бібліотеки – філії проводять активну культурно – просвітницьку та популяризаторську роботу серед населення району, беруть активну участь у соціологічних дослідженнях, конкурсах, акціях, тренінгах.  І серед буденної, клопіткої  бібліотечної роботи Великомихайлівська централізована  бібліотечна система має досягнення.  Отримали диплом за  участь  у  конкурсі 2014 року: «Спільна пошукова і популяризаторська діяльність бібліотек, клубних закладів і краєзнавчих музеїв області  до 70-річчя визволення Одеської області від фашистських загарбників», а саме: за інформаційну діяльність  та реалізацію проектів масових акцій, заходів, сценаріїв  та у номінації: «Світла пам’ять про полеглих у кровопролитних битвах, загиблих у підпіллі на окупованій території, на чужині, у таборах» - Великомихайлівська ЦБС, Великомихайлівський історико-краєзнавчий музей, Великомихайлівський районний Будинок культури;  Грамоту отримала Слов’яносербська сільська бібліотека-філія від Управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини  Одеської ОДА, яка  посіла  ІІ місце  у номінації «Слава визволителям-ветеранам Великої  Вітчизняної війни».   Бібліотекарі ЦБС активно працюють над покращенням іміджу сільських та селищних бібліотек системи, над удосконаленням інформаційно-бібліографічної роботи серед читачів та завжди активно реалізовують масову роботу у тісній співпраці зі школами, БК, сільськими і селищними радами та різними організаціями, партнерами.  Активізована  діяльність читацьких об’єднань, гуртків та клубів  за інтересами. Згідно річних планів роботи були проведені  свята, зустрічі, засідання, майстер – класи, практичні заняття гуртківцями, членами клубів  різновікової категорії.   На початку 2017 року при ЦРБ було організовано клуб «Гармонія» для  читачів поважного віку. За рік «Гармонія» згуртувала  зацікавлених  людей поважного віку активно діяти у суспільному житті, популяризувати  здоровий спосіб життя і набутий досвід  та вносити свій  вклад у розвиток  краєзнавства  нашого краю і патріотичний  напрямок роботи.   Про корисні справи членів клубу «Гармонія» було  сім (7)  публікацій  у ЗМІ. Дізнатися більше про успішні історії можна у рубриці «Бібліотечний об’єктив» Про заходи, які проводяться у ШПД та популяризують зразковий, показовий досвід бібліотек системи можна ознайомитися у рубриці «ШПД» за 2014, 2015 – 2017 рокиТакож актуальну інформацію, яка характеризує сьогодення  ЦБС можна відслідкувати  на сайті ЦБС у  рубриках:  

  «Події»

  «Програми»

  «На сторінках преси ЦБС»

 «Галерея»

Також, про різноманітні заходи, які були проведені у бібліотеках – філіях ЦБС систематично висвітлюється інформація у  Facebook. 
       Згідно плану ЦБС на 2018 рік - стратегічним напрямком діяльності бібліотек району залишається робота з реалізації місії ЦБС, визначеної та прийнятої колективом. Це – забезпечення можливості для безперервної освіти всім бажаючим користувачам, виховання любові до читання,  сприяння засвоєнню вмінь і навичок пошуку та використання інформації. Буде продовжуватися  профорієнтаційна робота серед дітей та підлітків та робота по вивченню населених пунктів району, збору матеріалів цікавої краєзнавчої  тематики та висвітлення їх в мережі Інтернет.  Велика увага приділятиметься патріотичному вихованню молодого покоління, співпраці з соціальними службами з профілактики наркоманії, СНІДу, виховання здорового способу життя та психологічну підтримку користувачів.  проводитимуться заходи з національно-патріотичного виховання до 73 річниці Великої Перемоги та в зв’язку з проведенням АТО на Сході України. Крім основних функцій – інформаційної та просвітницької – бібліотеки системи зосередять свою увагу на зростання соціальної функції. Для цього буде сконцентровано увагу на співпрацю з владними структурами та забезпечення населення інформацією про діяльність місцевих органів влади. Велика увага буде приділена роботі по налагодженню стосунків з новоствореними ОТГ та організації роботи бібліотек в їх рамках. Робота районних бібліотек буде направлена на взаємодію з соціальними службами району, допоможе надавати жителям району і працівникам бібліотек різнопланову  інформацію, поради по організації  змістовного дозвілля. Буде продовжена робота з організації якісного та   змістовного обслуговування користувачів в мережі Інтернет в рамках програми «Бібліоміст», робота по наповнюванню інформацією  Блогів бібліотек та Сайту централізованої бібліотечної системи. Плануємо продовжити розпочату роботу по обновленню фондів бібліотек системи та впровадженню УДК. Проблемні питання, над якими працюватиме колектив КЗ «Великомихайлівська ЦБС» у 2018 році – це: осучаснення сільських бібліотек – філій; реалізація Програми розвитку бібліотек ЦБС на 2017 – 2018 роки та творчого проекту «Вчимося пр@цювати по новому, розвив@ючись разом з гром@дами”); активізація національно – патріотичного напрямку роботи у бібліотеках – філіях системи; покращення рекламно – іміджевої діяльності б/ф; трансформація бібліотек в сучасні центри розвитку громад.
     За період з 2016 року у ЦБС відбулися зміни, які проводилися в межах нових реформ, а саме створення ОТГ на території Великомихайлівського р-ну. В 2016 році  п’ять бібліотек  Великомихайлівської  ЦБС були передані  в оперативне управління  Великомихайлівській  ОТГ  30.08.2016 року, згідно рішення Великомихайлівської  селищної  ради №396 –VІІ, а саме: Великокомарівська, Гребениківська, Новопетрівська, Полезненська, Стоянівська.  Згідно рішення №437  VІІ  від 14.09. 2016 року «Про оптимізацію закладів культури Великомихайлівської селищної ради» розпочався процес  звільнення працівників та об’єднання бібліотечних фондів із шкільними бібліотеками.   І, як наслідок,  у кінці 2016 року ці публічні бібліотеки, на превеликий жаль, були закриті  на підставі рішень Великомихайлівської  селищної  ради). 

Сторінки історії Великомихайлівської ЦБС  2006 - 2013 роки:

Колектив бібліотечних працівників на 01.01.2013 року:

Бабінчук Л.М., Бойченко О.В., Бондаренко Т.А., Бондар О.Є., Бурбак Р.Г., Гатенюк І.І., Гладун Н.В., Громова Р.П., Гринчишин О.Б., Гусєва О.А., Каплун В.П., Кейзі М.І., Кірсанова О.О., Кожанова Н.К., Костик Т.І., Котула М.І., Крицька С.О., Куйбіда В.Д., Левченко Л.В., Лук’яненко О.О., Мисько В.І., Неверська В.В., Нікуліна Г.П., Огоцька Н.Г., Пинтя В.Г., Райковська О.В., Скавронік Л.В., Хмельницька І.В., Чернецька Н.В., Чупа О.Й.

В ЦБС працювали і працюють ентузіасти своєї справи, які професійно ставляться до бібліотечної роботи, інформаційно-популяризаторської та просвітницької діяльності серед населення району.

За останні 6 років (з 2006 року) відбулися зміни в складі колективу ЦРБ, РДБ, Великоплосківської бібліотеки, Тростянецької бібліотеки, Стоянівської бібліотеки, Мигаївської бібліотеки,          бібліотеки - філії станції Мигаєво, Гребеницької бібліотеки, Першотравневої бібліотеки, Петрівської бібліотеки. В зазначені бібліотеки - філії прийшли молоді, потенційні кадри, які на цей час проявляють себе, як відповідальні, творчі, завзяті працівники.

На сучасному етапі бібліотеки системи, завдяки умінню та старанню працівників, перетворилися на затишні «Території для спілкування і відпочинку населення району».                              За останні роки бібліотеки системи трансформувалися в інформаційні центри громади Великомихайлівського району. Нині бібліотеки ЦБС – це одні із провідних інформаційних, культурно – просвітницьких закладів району, осередки для цікавого спілкування та проведення змістовного дозвілля населення громад Великомихайлівщини.

З 2009 року відслідковується у ЦБС значне покращення у досягненнях.
Великомихайлівська ЦБС нагороджена дипломом обласного управління культури за кращу організацію і проведення обласного читацького марафону 2009 року та зайняла 1 місце за участь у обласному читацькому марафоні «Відчуй радість читання» (у рамках проекту «Читаюча Одещина»).

На успіх ЦБС спрацьовує і той факт, що за останні роки активізована участь бібліотек системи та читачів у різноманітних конкурсах районного, регіонального та державного значення і в 2009 році Великомихайлівська ЦБС нагороджена грамотою обласного управління культури та туризму Одеської обласної державної адміністрації за активну участь у Всеукраїнських та обласних конкурсах для юнацтва і молоді.

Найрезультативнішими досягненнями у ЦБС є:

2009 рік

- перемога у першому етапі бібліотечного проекту «Читаюча Одещина»  (регіональний рівень) – перше місце в області;

- перемога читача ЦРБ у Всеукраїнському конкурсі «Я – Патріот» - Балакана Олександра;

- перемога читачки ЦРБ у Всеукраїнському конкурсі-вікторині «Україна – Європейська держава» - Волкової Лілії.

2010 рік
- перемога у конкурсі проектів «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» Міжнародної програми «Бібліоміст».

2011 рік

  • - знакова подія в ЦБС – відкриття «Інтернет - центрів» у чотирьох бібліотеках: ЦРБ, РДБ, Цебриківській бібліотеці для дорослих, Великоплосківській б/ф; 
  • - І місце посіла Цебриківська бібліотека для дітей за участь в обласному конкурсі «Бібліотека моєї мрії», у номінації «Кращий електронний варіант»; 
  • - ІІ місце – Гребениківська б/ф за участь в обласному огляді - конкурсі «Краща бібліотека 2011 року», у номінації «Краща бібліотека - філія»;
  • -  ІІІ місце – ЦРБ за участь в обласному огляді - конкурсі «Краща бібліотека 2011 року», у номінації «Краща центральна бібліотека»; 
  • -  ІІІ місце – Першотравнева б/ф за участь в обласному огляді - конкурсі «Спільна діяльність бібліотек і клубних закладів у Рік української Першокниги», в номінації «Краща українська вистава силами бібліотечного і клубного аматорських колективів»; 
  • - ІІІ місце посів Крицький Віталій – читач РДБ, учень 4 класу Великомихайлівського НВК у другому турі Всеукраїнського конкурсу «В об’єктиві – я і книга» (обласний рівень); 
  • ІІІ місце посіла Муравйова Ірина – читачка РДБ, учениця 8 класу Великомихайлівської ЗОШ № 2  в обласному конкурсі «Бібліотека моєї мрії» в номінації «Кращі творчі роботи».

2012 рік

- перемога двох дитячих бібліотек системи у конкурсі «Поповнення фондів сільських бібліотек та активізація їх культурно – просвітницької роботи з дітьми та молоддю» антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду «Відродження»: РДБ і Цебриківська бібліотека для дітей /бібліотеки отримали по 10 тисяч гривень для поповнення своїх фондів/.
 Крім зазначених конкурсів бібліотеки ЦБС приймали участь і в інших різноманітних районних, обласних та Всеукраїнських конкурсах. Активізовано у ЦБС і участь бібліотек району у соціологічних дослідженнях (регіонального та державного рівня).
 Бібліотеки-системи також реалізовують свою діяльність за Всеукраїнськими та обласними проектами та програмами, які націлюють бібліотечну роботу на виконання основних завдань перед державою.

* Масова робота в ЦБС є різноплановою. ЇЇ урізноманітнено новими формами і методами. Бібліотечна діяльність бібліотек–філій, направлена на популяризаторську функцію та підвищення ролі книги у житті людини. З 2008 року активізована культурно – масова діяльність у бібліотеках – філіях. У Великомихайлівській ЦБС діють гуртки і клуби за інтересами.
Гуртків – 17; клубів за інтересами – 10.  В 2005 році створена літературна студія «Джерело слова» при ЦРБ.

Найкращий досвід щодо роботи клубів за інтересами є у ЦРБ, Полезненській бібліотеці-філії, Цебриківській бібліотеці для дорослих, бо вже багато років при бібліотеках діють клуби за інтересами для читачів: «Юність», «Посиденьки», «Краєзнавець». З 2013 року організовано при ЦРБ клуб «Феміда» та «Профінформ клуб».
В цілому, на сучасному етапі, імідж ЦБС покращився, і можливості його формувати стали більшими. З 2012 року створені блоги чотирьох «сучасних бібліотек» ЦБС, а з середини 2013 року створено сайт Великомихайлівської ЦБС (14.08. 2013 р.).
 У 2013 році відбулася прес – конференція в ЦРБ «Крокуємо у сьогодення «Бібліомостом» (9 вересня)    

 Проводилося засідання круглого столу «Бібліотечний «Олімп» (29 листопада в рамках програми «Бібліоміст») 

 

 27 вересня  цього року колектив ЦРБ провів заняття школи передового досвіду «Золотий місток ЦРБ» за темою «Масова робота у бібліотеці: традиції та нововведення»  http://vmihailivka-cbs.ucoz.net/index/2013_rik/0-42   також відбулося урочисте зібрання у РДБ «І ювілей єднає нас» та  був проведений «Ярмарок бібліоідей та бібліоуспіху у Великомихайлівській ЦБС» (до 35 – ти річчя Великомихайлівської ЦБС з нагоди Всеукраїнського Дня бібліотек). Знаковими  подіями в ЦБС у 2013 році  були: 

Великомихайлівській централізованій бібліотечній системі – 35 років

 

   Б І Б Л І О Т Е К И - Ю В І Л Я Р И  - 2013  Р О К У : Кіровська б/ф – 65 років, 60 – ти річчя святкували у Великоплосківській б/ф, Тростянецькій б/ ф, Петрівській б/ф, Слов’яносербській б/ф.

Бібліотеки - ювіляри у 2014 році  http://vmihailivka-cbs.ucoz.net/index/2014_rik/0-18

Бібліотеки – ювіляри  2015 - 2016 роки   http://vmihailivka-cbs.ucoz.net/index/2015_rik/0-19

Бібліотеки - ювіляри - 2017 http://vmihailivka-cbs.ucoz.net/index/2017_rik/0-201

Бібліотеки - ювіляри -2018 http://vmihailivka-cbs.ucoz.net/index/2018_rik/0-202