menu
Соше-Острівська бібліотека-філія


Історія Соше-Острівської бібліотеки починається з 1952 року, коли в приміщенні сільської ради була виділена невелика кімната під бібліотеку. Ініціатором відкриття бібліотеки був Макогон Микола Іванович. Основою бібліотечного фонду стали книги, які були зібрані та подаровані односельцями. У 1967 році бібліотека була переведена до колишнього приміщення лікарні. На той час бібліотекарем була Козак Лідія Миколаївна, яка пропрацювала на цій посаді біля двадцяти років.


Село росло та розбудовувалось. У 1974 році був побудований будинок культури, куди перевели бібліотеку, і бібліотекарем почала працювати БогаченкоАннастасія Михайлівна, яка проводила активну культурно-просвітницьку та популяризаторську роботу на селі. З 1978 року книги почали надходити з відділу комплектування та обробки літератури Великомихайлівської ЦБС. В цей час(до 90-х років) формується найбільший книжковий фонд. Надходила література художня, суспільно-політична, виробнича, різні газети та журнали. З 1993 року завідуючою бібліотекою філії працювала Мисько Н.Г.

В 1998 році бібліотека була переведена до шкільного будинку для вчителів, а в 2006 році, у зв’язку з аварійним станом будинку, її перевели у приміщення бухгалтерії колишнього колгоспу ім.Горького. З 2009 року завідуючим бібліотекою став Мисько Володимир Ігорович. За останні часи активізувалася робота щодо бібліотечної соціології, участі у різноманітних конкурсах.Читачі бібліотеки підготували колективну роботу дляучасті у конкурсі «Бібліотека моєї мрії». З 2010 року при бібліотеці працює гурток «Умілі руки» для дитячого контингенту користувачів. Сьогодні бібліотека для громади є культурним та інформаційним центром.