menu
ДОЛГОВІ (подружжя) Долгові


ДОЛГОВІ (подружжя):Володимир Вікторович (06.02.1958р.н.) та Надія Олександрівна(31.12.1955р.н.)


Упорядники краєзнавчої книги «Великоплоское. С верой сквозь века», в якій відтворена історія села Великоплоське. Ця книга поповнила фонд краєзнавчої літературинашого району і ввійшла  до фондів всіх бібліотек району.


Проживають в с.м.т. Велика Михайлівка

Зацікавились історією села Великоплоске не випадково.

Надія  Олександрівна  - плосківчанка.

 Володимир Вікторович народився та виріс

 у с.м.т. Приютівка, яке знаходиться зовсім недалеко  в  Кропивницькій області (бувша  Кіровоградщина) від села Плоске цієї області, де в XVIII ст. намагалися вкорінитися

 пращури сучасних мешканців с. Великоплоске Великомихайлівського району

Надія  Олександрівна  і Володимир Вікторович  упорядники книги  «Великоплоское. С верой сквозь века» (2012),

«Сторінками історії Великомихайлівського району» (2016). Краєзнавча книга історика, співробітника Великомихайлівського  селищного історико - краєзнавчого музею  Олександра Володимировича та  Надії Олександрівни Долгових.


   Великоплоское. С верой сквозь века. [Текст] / В.В. Долгов, Н.А. Долгова. -Одесса : ТЭС, 2012. – 664 с.: ил.

Книга присвячена історії села Великоплоске, заснованого російськими переселенцями-старообрядцями на початку 20-х років ХІХ століття. Видання написано у формі історико-краєзнавчих нарисів. Вона охоплює період від стародавнього минулого до наших днів. Архівні матеріали, наукові праці, історичні відомості, газетні публікації розповідають про події та людей, які жили і проживають до цього часу в селі. Безсумнівний інтерес для читачів представляють спогади старожилів села, свідоцтва сучасників. Робота проілюстрована великою кількістю фотографій і документами.
Книга призначена для жителів Великоплоского, вихідців з цього села, істориків-краєзнавців, а також для всіх, кому цікава історія відомого старообрядницького села.


Краєзнавча книга історика, співробітника Великомихайлівського  селищного  історико - краєзнавчого музею та вчителя історії Надії Олександрівни Долгової, яка була надрукована у 2016 році.Долгов О.В. Сторінками історії Великомихайлівського  району  [Текст]: у т. 1  (історія району від мисливців мезоліту до кочовиків нового часу) / О.В. Долгов, Н.А. Долгова.- Одеса : ТЕС, 2016. - 148 с.

У книзі висвітлене історичне минуле Великомихайлівського району з найдавніших часів до кінця ХVІІІ століття   на основі  матеріалів археологічних розкопок, історичних джерел,  наукових праць, які розкривають основні віхи історії району в межах серії «Невідома Гросулівщина».                                           Книга розрахована на учнів, вчителів історії, краєзнавців та масового читача.