menu
скавронік скавронік 

  СКАВРОНІКИ -Віктор Миколайович (05.01.1955р.н.)  та Володимир Миколайович    (03.01.1952 р.н.) 

     Брати Володимир та Віктор Скавроніки -  наші славетні земляки та творчі  особистості. Народилися брати у багатодітній сім’ї. В родині було семеро дітей. Батьки - Євгенія Гаврилівна і Микола Герасимович працювали від зорі до зорі. До цього привчали і своїх дітей. З найменших років батьки виховували у дітях цінні риси: доброту, чуйність, наполегливість, уміння вперто і цілеспрямовано доводити розпочату справу до кінця, ніколи не спинятися на півдорозі до мети. У будинку Скавроніків завжди панував дух українства. Кімнати були прикрашені вишитими рушниками, іконами. У родині свято дотримувались споконвічних звичаїв і традицій.

        Після трудових буднів родина збиралася за вечірнім столом і співали пісні, які зігрівали душу і серце, породжували мрії та надавали наснаги до життя і творчості.

Володимир Миколайович  народився 3 січня 1952 року, Віктор Миколайович народився 5 січня 1955 року. Брати закінчили Цебриківську середню школу Великомихайлівського району. Мужніли та гартувались юнаки на військовій службі та навчались далі. Володимир Миколайович закінчив філологічний факультет, а Віктор Миколайович юридичний факультет Одеського державного університету ім. Мечникова. Володимир Миколайович  був довгий час на посаді сільського голови с. Новосавицьке. Наразі працює у Новосавицькій ЗОШ І-ІІ ступенів вчителем української мови та літератури.

 Віктор Миколайович, нині пенсіонер, а раніше займав посаду судді судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду у м. Києві. Йому присвоєно почесне звання «Заслужений юрист України».

      Хоча життєві шляхи у братів розійшлися, але мелодії їх лірики як і раніше звучать в унісон. Бо надихає їх любов до рідного краю, закоханість в Україну, турбота за її долю і  мову солов’їну.         

Я вірю в неньку - Україну!

В її народ і гарні дні.

Ще наша пісня в світ полине,

На журавлиному крилі.

    Ці слова належать Віктору Миколайовичу, які характеризують його дар заглянути у майбутнє, передбачаючи долю Батьківщини і навіть цілого народу.

Українець я вірою і кровю,

Тут моє коріння, у цій землі.

Земля моєю живиться любовю,

А я живу піснями її  -ці рядки переплітаються  червоною ниткою в творчості братів.Як ми переконались, Володимир і Віктор  Скавроніки завжди знаходять час для творчості.

Про це свідчить немало збірок, які були видані у різні роки.Творчі  здобутки братів Скавроніків є у фондахВеликомихайлівської ЦБС.

«Життя – це поле. Питання тільки в тому, чим його засіяти» – так стверджує Віктор Скавронік.

 І, дійсно, життєва нива братів  засіяна витонченою філософською думкою, кришталево чистим поетичним словом, мрійливою лірикою, ніжною палітрою пейзажів.

 


        Скавроник, Виктор  … И остаюсь самим собой  [Вірші]  /  В. Скавронік.  – Одеса : ОКФА, 1997. – 192с.: іл. іл.                      Перша книга віршів Віктора Скавроніка. У цих  віршах читач знайде немало відкриттів, авторської відвертості та поетичних образів на російській мові. У цю збірку ввійшли ліричні вірші, написані на рідній, співучій українській мові.

       Скавронік, Віктор. Вертаймо до Бога. [Текст]  / поетична збірка  / В.Скавронік. – Тернопіль : ДЖУРА, 1999. – 104 с.

Наболіле і хвилююче, вистраждане і омріяне – ось про що пише Віктор Скавронік у цій своїй поетичній збірці. Бог, Добро, Справедливість, Правда, Любов, її величність Жінка – провідні мотиви творів автора. Аналізуючи різноокий, різноликий світ і місце людини в ньому, поет зачіпає вічні теми, будить наше сумління, нагадує про миттєвість і тлінність сущого.

Скавроник, Виктор Николаевич  Город - сказка  [Текст] : Стихотворения. Пьеса  / В.Скавроник.Одеса : Оптимум,1999.–60 с.

Автор збірки віршів  про місто Одесу і Чорне море.

Скавронік, Віктор  Материнська доля  [Текст] :  Вірші  /  В. Скавронік. – Одеса : «Альфа-Омега», ОКФА, 1999. – 192 с.: іл.

У цій збірці автор веде роздуми про поезію та її призначення в житті людини, про жінку та кохання до неї, про Бога та сенс буття, згадує прожите та вірить в прекрасне майбутнє України.

Скавронік, Віктор,  Бірковий, Віктор  Вірю в Україну [Текст] : Збірка пісень / В.Скавронік, В.Бірковий . – Тернопіль : Тайп, 2000. – 35 с.

У цей пісенний збірник увійшли твори, що народилися у творчій співдружності поета з Одеси Віктора Скавроніка і композитора з Тернополя Юрія Біркового. Тематичний спектр збірки досить широкий: від творів патріотичного звучання до інтимної лірики.

Скавронік, Віктор  Гетьман Іван Мазепа [Текст]:  Історична оповідь  / В.Скавронік. – Тернопіль : Джура, 2000. – 116ст., арк.іл.

Історична оповідь Віктора Скавроніка «Гетьман І.Мазепа» - це спроба висвітлити постать славетного гетьмана України з позиції збереження достовірних фактів. Іван Мазепа у творі – талановитий політичний діяч, цікава непересічна людина, щирий вболівальник за долю Вітчизни.

Скавронік, Віктор Злет поетичної душі  [Текст]  /  В.Скавронік. –  Одеса –Тернопіль : Джура, 2001. – 148с., арк. іл.

У книзі вміщено поезії одеських авторів: відомих і початківців. У віршах порушуються вічні теми: кохання, добра і зла, патріотизму, філософського сприйняття життя. Для широкого кола читачів.

Скавронік, Володимир  Приречений на життя [Текст] : Збірка оповідань  / В.Скавронік. –  Одесса : Астропринт, -  2011.- 224 с.

У своїй першій книзі оповідань В. Скавронік висвітлює набожність своїх героїв, їх глибоку любов і повагу до Кобзаря, національних традицій, зокрема вишиваних рушників, оспівує  патріотизм, любов людей не тільки до України, а й до маленької Батьківщини.

Скавронік, Володимир  Мрійливий романтик [Текст] : Збірка оповідань / В.Скавронік. – Одесса : Астропринт, - 2012.- 112 с.

Автор поставив собі за мету висвітлити любов селян не тільки до України, а й до маленької Батьківщини. Рідний край надихає героїв творів на натхненну працю, яка підносить їх на крилах любові. Сенс свого життя вони вбачають в тому, щоб залишити по собі помітний слід на рідній землі. Про це мріють простий трудівник, хлібороб, голова колгоспу, доярка, депутат Верховної Ради та інші герої оповідань Володимира Скавроніка.

Скавронік, Володимир  Симфонія душі [Текст] : збірка віршів, оповідань  /   В. Скавронік. – Одеса : Астропринт, 2014. – 184 с. 

У цій збірці автор оспівує красу рідного краю, зізнається у щирій любові до батьків, коханої дружини, до своїх дітей, онуків, братів, сестри, земляків.

Книга розрахована на широке коло читачів, зокрема на вчителів та школярів загальноосвітніх шкіл, молодь, оскільки написана колишнім вчителем-філологом.

 

Цікаві факти із життя Віктора Скавроніка