menu
Історія Першотравневої бібліотеки-філії


Вперше бібліотека в с. Першотравневому почала функціонувати в 50-х роках (Дата заснування - 1950 рік). Першою завідуючою була Варбанець Віра Миколаївна, вона мала середню спеціальну освіту, знала запити своїх читачів.

В 1963 році в бібліотеці почала працювати Даракова Ольга Федорівна. Великий внесок у розвиток бібліотечної справи внесла Ольга Федорівна, за її активної участі бібліотека перетворилась у затишний привітний заклад культури.

Бібліотека весь час знаходилась в приміщенні сільського клубу. В історії бібліотеки були сумні сторінки: двічі горів сільський клуб і, як наслідок, страждала бібліотека. Перший раз бібліотека із сільським клубом горіла в 1959 році, а другий – у 1987 році. Коли виїхала Даракова О.Ф., у філії почала працювати молода, енергійна Гоцалюк Ірина Миколаївна (з 2003 року), яка унаслідувала та продовжила налагоджену роботу у бібліотеці. Ірина Миколаївна організувала при бібліотеці гурток «Очима дітей», бо мала хист до малювання. З 2008 року в бібліотеці – філії с. Першотравневе працює Кірсанова Олена Олександрівна.

За два роки бібліотека зажила більш активним життям. Бібліотека стала затишною, гарною і привітною. Олена Олександрівна продовжила роботу Ірини Миколаївни і організувала ляльковий театр для дітей – читачів молодшого віку та театральний гурток для юнацтва «Ассоль» у 2009 році. Читачі ставлять серйозні вистави в гарних костюмах, які шили своїми силами.

У 2010 році Першотравнева бібліотека відсвяткувала своє 60-річчя(«Єдність» № 52 від 10.07.2010 р.). Театральний колектив «Ассоль» став невід’ємною частиною всіх масових заходів, а точніше - їх родзинкою.

У вересні 2010 року колектив отримав подяку за високу виконавчу майстерність та естетичне виховання підростаючого покоління на фестивалі «Мелодія душі».

Найпочеснішою нагородою було ІІІ місце в обласному огляді-конкурсі «Спільна діяльність бібліотек і клубних закладів в Рік української Першокниги» у номінації «Краща українська вистава силами бібліотечного і клубного аматорських колективів» у 2011році (грамота від управління культури і туризму Одеської обласної державної адміністрації за підписом В.М.Станкова).

Сьогодні бібліотека здійснює активну культурну та просвітницьку діяльність для членів сільської громади.