menu
Щіпковський Геннадій Павлович Щіпковський Геннадій Павлович (08.05.1944 р.н.)


      Народився 8 травня 1944 року в с. Бучая Хмельницької області. Закінчив медичне училище, завідував фельдшерсько-акушерським пунктом.

      Закінчив Вищу партійну школу , працював на керівних адміністративних посадах, в т. ч. завідуючим районним відділом культури.  

     У 1995 році в Києві вийшла перша поетична збірка «Біль і спів душі моєї».У 1996 році – «Серпнева ожина». Були написані краєзнавчі книги - «Новоселівська земля», «Войничеве», «Новоалександрівські нариси», «На берегах Кучургану». З 1998 року – член Національної спілки письменників України.

Геннадій Павлович Щіпковський – український письменник, політик, активний діяч, заслужений діяч мистецтв України, лауреат літературної премії ім. Олеся  Гончара.

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії :  (*8 травня 1944 р. н., Бучая, Новоушицький район, Хмельницька область) — український письменник (поет, прозаїк). Член Національної спілки письменників України. Заслужений діяч мистецтв України (2007). Лауреат Державної премії ім. Олеся Гончара (2012).

Щіпковський, Г.  Біль і спів душі моєї [Текст] : Лірика  /  Г. Щіпковський. – К.:ВКЦ «Генеза», 1995, 103 с.

Літературно-художнє видання. Перша збірка поета, в якій автор зазначив: «Невпинно біжить час і на землі люди залишають свої сліди, залишається назавжди на цій землі твоє слово, великий український народе. То нехай оці рядки будуть маленькою часткою цього слова, в яку я вклав свою душу». У збірці  подані  ліричні вірші у рубриці «Загадаю на щастя».

Щіпковський, Г. Серпнева ожина [Текст] : Лірика  /  Г.Щіпковський.  – тов. Вік, 1996. - 95 с.

В цю збірку поета ввійшли нові вірші, написані в 1995-1996 рр., та деякі з попередньої збірки «Біль і спів душі моєї». Провідною темою автора є відчуття рідної землі та безмежна любов до неї.

Щіпковський, Г. П. Над Кучурганом [Текст] : історико – краєзнавче видання  / Г.П. Щіпковський. -  тов. Вік, 1996.- 127 с.

Історико - краєзнавча книжка про Великомихайлівщину є пам’яттю тим людям, які ростили хліб, вчили дітей, писали вірші, співали пісні, малювали картини і  завжди боронили нашу землю від чужого загарбницького ока.

Щіпковський, Г. П.  На берегах Кучургану [Текст] : Нариси / Г.П. Щіпковський.  – Одеса: Астропринт, 1999. – 280 с.

Краєзнавча книга про селище міського типу Велика Михайлівку, про її минуле і сучасне, про людей, які жили в цих місцях і тих, хто обертає колесо життя тут нині.

Щіпковський, Г. Новоолександрівські  нариси [Текст]  – Одеса : Астропринт, 1999. – 96 с.

Книжка розповідає про історію та людей населених пунктів Новоолександрівської сільської ради Великомихайлівського району Одеської області.

Щіпковський, Г.  Стежинами життя [Текст] : Літературно-художній альманах самодіяльних поетів Великомихайлівщини  /  Г. Щіпковський.- Одеса : Астропринт, 2000. - 100 с.

До цього літературно – художнього альманаху ввійшли твори кращих самодіяльних авторів Великомихайлівського району. Це люди різного віку, від школярів до пенсіонерів, які знайшли в собі головне – аматорську щиру душу, любов до малої  Вітчизни, серед них поезія  Валерія Бикова, Надії Васильєвої, Валерія Зарічука, Тетяни Кривенко, Катерини Лаптієнко, Віталія Первухіна, Миколи Федецького та в рубриці «Проба пера» надруковані вірші початківців: Ольги Литвякової, Світлани Мирки, Галини Остапук.  

                                                               

Щіпковський, Г.  Великоплосківський народний хор [Текст] : Краєзнавчий нарис  / Г.Щіпковський.-Одесса:Астропринт, 2001. - 44 с.

Науково-популярне видання. Краєзнавчий нарис про Великоплосківський народний хор, його історію, ветеранів, репертуар.

Щіпковський,  Г. Повертаюсь до себе [Текст] : Поезії  /  Г.Щіпковський.  – Одеса; Астропринт, 2001. – 144 с.

До нової збірки поета Геннадія Щіпковського увійшли поезії останніх літ, провідна тема яких – відчуття рідної землі та безмежна любов до неї.

Щіпковський, Геннадій  Світло далекого берега [Текст]  /  Г. Щіпковський. – Одеса : Астропринт, 2002. – 120 с. 

До нової книги Г. Щіпковського увійшла повість «Світло далекого берега» та оповідання.

Щіпковський,  Г.  Автографи степу [Текст] : Поезії  /. – Е.: Укр. Письменник, 2004. – 240 с.

До нової книги Геннадія Щіпковського увійшли поезії останніх літ, провідна тема яких – відчуття рідної землі та безмежна любов до неї.

Щіпковський,  Г. Стежка в зозулине літо [Текст] : повісті / Г.Щіпковський. – К.: Український письменник, 2004. - 152  с.

До нової книги Г. Щіпковського увійшли повісті «Світло далекого берега» та «Зозулине літо», сповнені яскравих картин рідної землі – малої Вітчизни та глибоких людських почуттів.

Щіпковський, Г. Береги часу [Текст]: Поезії / Г.Щіпковський. – К.: Укр. Письменник, 2006. – 120с.

Поезії, що ввійшли до нової книги Геннадія Щіпковського, приваблюють філософічною заглибленістю у внутрішній світ людини, чистотою помислів, свіжістю думки, любов’ю до рідного степу.

Щіпковський,  Г. Перестиглий грім [Текст] : повісті, новели / Г. Щіпковський. - К.: Український письменник,  2008 . – 302 с.

До нової книги Геннадія Щіпковського увійшли повісті та новели, які повертають у світ духовності, щирості, людяності, а всі вчинки, добрі й лихі, розуміються з точки зору одвічно мудрої селянської моралі.

Щіпковський, Г.  Коралі [Текст] : новели  /  Г. Щіпковський. – Одеса : Астропринт, 2012. – 224с.

В основі більшості новел – напружені драматичні чи трагічні ситуації. Автора передусім приваблюють натури стійкі, мужні та незламні, що спроможні вистояти і в енкаведистських казематах, і на сибірських крижаних вітрах, і за будь-яких життєвих ситуацій, хоча він, також,  не уникає змалювання характерів нестійких, і , як наслідок, його твори заселені людьми минулих років, яких стомило чи надломило життя.

Щіпковський, Г. Лють [Текст]: Роман  /  Г. Щіпковський. – Тернопіль : Астон, 2012. - 204 с.

В основі твору – складне, суперечливе і героїчне життя Нестора Махна. Роман динамічний, напружений і, коли занурюєшся у його стихію, то ніби виходиш за межі часу. Книга розрахована на широке коло читачів.

Щіпковський, Геннадій  Поміж берегами [Текст] : повісті  /  Г. Щіпковський. – Одеса: Астропринт, 2013. – 296 с.

До нової книги  Г. Щіпковського увійшли повісті, які повертають у світ духовності, щирості, людяності, а всі вчинки, добрі й лихі, розуміються з точки зору одвічно мудрої селянської моралі.

Щіпковський, Г. Товтри [Текст] : роман у 3 книгах  /  Геннадій Щіпковський. – Одеса: Астропринт, 2013. – 736 с.

«Круговерть» - перша книга роману «Товтри». На долю головного героя Андрія Горицвіта випало дві війни, післявоєнний голод, відбудова рідного села. І весь час, і на фронті, і після, за ним назирці ходили нишпорки з органів, аби затиснути у своїх лещатах.

«Директорія» - друга книга. В основі – постать Головного отамана, голови Директорії Симона Петлюри в найдраматичнішу, камянецьку  добу Української Народної Республіки.

«Млин» - третя книга. Оповідь про спротив отамана Чирви становленню радянської влади, про голодомор, репресії, війну.

Щіпковський, Г. Щем [Текст] : повісті  /  Г. Щіпковський. – Одеса : Астропринт, 2013. – 160с.

Повість «Щем» - поетичний, пронизливо-ліричний твір, щемливо-ностальгійний за написанням і сповідальний за духом. Це повість-спогад, повість-біль, повість-роздум, повість-сповідь. Повість «Лісовичка» - легенда про кохання.