menu

Золотий місток  ЦРБ – 2018  «Правова освіта населення»

      20 вересня 2018 року  відбулися засідання ШПД  у Великомихайлівській  центральній районній бібліотеці.  Перше заняття було проведене за темою «Правова освіта, як засіб підвищення політичної культури громадян» (з досвіду роботи ЦРБ) .  Друге засідання відбулося в рамках ювілейної дати ЦБС – 40 річчя діяльності  Великомихайлівської ЦБС.

       Віват, КЗ «Великомихайлівська ЦБС!»
      Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек в Великомихайлівській ЦРБ відбулося заняття школи передового досвіду з правової освіти «Правова освіта, як засіб підвищення політичної культури громадян». Директор ЦБС Л.М. Бабінчук висвітлила питання «Роль бібліотек у розвитку свідомості та правової культури населення». Досвідом роботи з правового інформування населення поділилась провідний бібліотекар читальної зали ЦРБ В.Д. Куйбіда.https://youtu.be/5dxFda92Ryc

    Кожна із бібліотек – філій Великомихайлівської ЦБС презентувала роботу своєї бібліотеки з допомогою відео та наглядних матеріалів ( відео – слайдів, бібліотечних плакатів «Живе в селі бібліотека»).
В занятті взяли участь фахівці відділу Великомихайлівського бюро правової допомоги Роздільнянського місцевого центру з надання БВПД «Безоплатна правова допомога – доступна кожному» Ольга Вуколова та Аліна Путник, які надали консультацію з організації роботи по правовому інформуванню громад Великомихайлівщини. Після невеликої перерви, бібліотечні працівники району взяли участь в урочистостях, присвячених 40- річчю Великомихайлівської ЦБС та Всеукраїнському дню бібліотек.
 За підсумками рейтингової оцінки діяльності бібліотечних закладів району були вручені грамоти переможцям від Великомихайлівської районної ради працівникам 4- ох бібліотек, а саме: Цебриківській б/ф для дорослих, Цебриківській б/ф для дітей, Вишневській, Слов’яносербській б/ф та цінні подарунки. 
Приємним сюрпризом для бібліотечних працівників району було поздоровлення зі святом і вручення подарунків від благодійного фонду Народного депутата України О. Пресмана для кожної бібліотеки.

 

«ЗОЛОТИЙ  МІСТОК ВЕЛИКОМИХАЙЛІВСЬКОЇ  ЦБС»

Зразкова робота бібліотек системи щодо активізації читачів та підняття престижу читання 

ТЕМАТИЧНИЙ  КАЛЕЙДОСКОП  ШПД   (2012 – 2017 роки)

  

2012  рік  (заняття в РДБ):

  «Читання – важлива складова інформаційної культури особистості» -  колектив  Великомихайлівської  РДБ  проводив заняття з бібліотекарями системи і презентував досвід  роботи  щодо активізації читачів та підняття престижу читання серед  дитячого контингенту читачів та читачів підліткового віку.   

                 

                                                                                               

2013 рік (заняття в ЦРБ):  

 

«Масова  робота  в бібліотеці : традиції та нововведення»   - колектив Великомихайлівської ЦРБ презентував  показовий  захід – народознавчу годину «Жива душа  мого народу» за участі учнів 9 – го класу Великомихайлівської  ЗОШ №1 та напрацьований  досвід  роботи  щодо  активізації  культурно – просвітницької  діяльності  та  масової роботи  з читачами юнацького віку.    

 

 

 

2014 рік (заняття в  ЦРБ, РДБ) :    

«Формування інформаційної культури у читачів - важливий аспект бібліотечної роботи»  - колективи ЦРБ, РДБ  проводили  заняття у ШПД щодо виховання у підростаючого покоління культури читання та розвитку читацьких смаків серед дітей, юнацтва та молоді.  На заняттях  свій досвід роботи  презентували колективи районної дитячої та центральної районної бібліотек. В рамках  програми  були  розкриті основні  підходи  і правила  щодо формування  бібліотечно-бібліографічних знань, які  сприяють розвитку творчої  компетентності  у юних читачів,  представлені  цікаві форми роботи  щодо популяризації  бібліотечно-бібліографічних  знань та підвищення  рівня знань у читачів дитячого та підліткового віку та слайд – шоу «Інформаційна грамотність читачів», практичні заняття  «Практичні поради бібліотекарю: формування  у читачів  вміння: вільно орієнтуватися у бібліотечному фонді,  користуватися довідково-бібліографічним апаратом бібліотеки (ДБА).  


  

 

 

2015  рік (заняття в  ЦРБ, РДБ):

 

«Краєзнавство - пріоритетний напрямок  роботи  бібліотек   Великомихайівської ЦБС». На базі  Великомихайлівської ЦРБ  були заняття  за темами  «Краєзнавство, як чинник формування національної гідності підростаючого покоління» доповідали:  завідуюча  відділом обслуговування  ЦРБ Кейзі М.І. та заступник  директора по роботі з дітьми  Крицька С.О.        В рамках програми ШПД   відбувся  ярмарок  ЦБС «Золотий місток»,  на якому презентувалися  матеріали  з  досвіду роботи   Цебриківської б/ф для дорослих, Полезненської б/ф; Гребениківської б/ф, Першотравневої б/ф;  інформаційна збірка «Літературна Великомихайлівщина», пам’ятка  для  фахівця «Краєзнавству в бібліотеках – ПОСТІЙНА УВАГА»,  відео-слайди  бібліотек системи  та  творчі здобутки  -  проекти, які перемогли  на конкурсах обласного та державного рівня «Герої не вмирають, герої в нашій пам’яті живуть!»  та «Книга пам’яті мого роду».   


      

 2017  рік (заняття на базі ЦРБ)

  23.11. 2017 року на базі Великомихайлівської ЦРБ  відбулося заняття  у  ШПД  за темою «Краєзнавство, як чинник формування національно ї гідності підростаючого покоління».