menu


ПОЛОЖЕННЯ
про
Всеукраїнський конкурс
методичних видань

«Фонтан ідей у бібліотечних виданнях»

 

1.                Загальні положення

 

1.1. Всеукраїнський конкурс (далі Конкурс) проводиться з метою активізації роботи бібліотек у напрямку поліпшення  інформаційно-бібліографічного  обслуговування  користувачів  інформації  в Україні шляхом підготовки методико-бібліографічних, рекомендаційних  та інших видань, які б сприяли розвитку творчих, професійних, пізнавальних здібностей фахівців, формуванню навичок прогресивного мислення та бачення нових ідей у процесі створення власного продукту.

1.2. Всеукраїнський конкурс має відкритий характер.

1.3. Всеукраїнський конкурс проводить Державна бібліотека України для юнацтва при інформаційній підтримці Міністерства культури та інформаційної політики України.

1.4. Організаційно-методична робота в регіонах покладається на обласні бібліотеки для юнацтва, молоді.

1.5. Організатори здійснюють загальне керівництво підготовки та проведення Конкурсу, контроль за дотриманням умов Положення, а також створюють безпечні умови проведення Конкурсу.

1.6. Завдання Конкурсу:

·                виявлення та підтримка ідей, творчої ініціативи бібліотечних працівників;

·                популяризація прогресивних ідей у бібліотечних виданнях;

·                обмін досвідом у створенні методико-бібліотечних видань;

·                 підвищення професійного рівня бібліотечних працівників.

 

 

2.                Критерії оцінювання

·               актуальність і оригінальність тематики (проблематики);

·               відповідність  методики  складання  методико-бібліографічного матеріалу (структури, принципів  відбору  матеріалу,  засобів  бібліографічної характеристики  документів,  складу  допоміжного  апарату тощо) цільовому та читацькому призначенню методико-бібліографічного матеріалу;

·               якість поліграфічного оформлення;

·               потенційна затребуваність методико-бібліографічного матеріалу та подальше його просування.

 

3. Порядок і терміни проведення

 

3.1. Конкурс проводиться з 15 липня до 1грудня 2020 р.

Розгляд конкурсних робіт відбувається до 10 грудня.

·                I тур – регіональний рівень – липень-листопад;

·                II тур – відбірковий – грудень, м. Київ.

3.2.    Роботи переможців у ЦБС та бібліотеках ОТГ(тільки I місце)   надсилаються до Обласної бібліотеки для юнацтва не пізніше 10 листопада 2020 р. на адресу: 65114, вул. Ак.Корольова,46; e-mail: oubim@ukr.net. Бібліотечні телефони для зв’язку: (048)747-22-42, моб.:0634403785. Звертатися до методистів НМВ.

Результати I туру Конкурсу відображатимуться  у віртуальних представництвах  ОЮБ для юнацтва. Видання-переможці будуть опубліковані в інформаційному віснику ОЮБ «Організатору роботи з юнацтвом - 2020».

 

3.3.     Роботи переможців регіонального туру (І місце) надсилаються до Оргкомітету Конкурсу у Державну бібліотеку України для юнацтва не пізніше 1 грудня 2020 р. Переможці ІІ-го туру нагороджуються Почесними грамотами, Подяками, призами.

3.4.     Результати Конкурсу будуть опубліковані в інформаційному віснику «Бібліосвіт» та інших професійних виданнях. Видання-переможці відображатимуться  у віртуальних представництвах  ДБУ для юнацтва.

3.5.    Учасникам необхідно заповнити Реєстраційну заявку та надіслати її разом з роботою до ОЮБ. Після проведення Конкурсу конкурсні роботи заявникам не повертаються.

3.6.    Конкурс не є комерційним.

 


Положення про Всеукраїнський дитячий літературний конкурс     «Творчі канікули» - 2020

1. Загальні положення

 1.1. Це Положення визначає порядок проведення Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу «Творчі канікули-2020» (далі — Конкурс).

 1.2. Організаторами Конкурсу є: Національна секція Міжнародної ради з дитячої книги (UAIBBY), Національна спілка письменників України, Українська асоціація працівників бібліотек для дітей, Фонд Миколи Томенка «Рідна країна», Національна бібліотека України для дітей. Організаційнометодичне забезпечення Конкурсу здійснює Національна бібліотека України для дітей.

1.3. Конкурсом передбачається залучення до організації та проведення нових партнерів, підтримка яких сприятиме виконанню мети Конкурсу.

1.4. Інформація про проведення Конкурсу оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національної бібліотеки України для дітей, сайтах обласних бібліотек для дітей та Центральної бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка для дітей м. Києва, а також у засобах масової інформації.

1.5. Конкурс проводиться в електронному форматі.

1.6. Під час проведення Конкурсу обробка персональних даних учасників здійснюється з урахуванням вимог Закону України «Про захист персональних даних» від 1 червня 2010 р. № 2297-VI.

1.7. Для організації та проведення Конкурсу затверджується склад головного та обласного журі. 1.8. За результатами проведення Конкурсу буде видано збірку кращих дитячих творів.

 2. Мета і завдання

 2.1. Мета Конкурсу — сприяння формуванню у дітей та підлітків патріотичних почуттів — любові до рідної природи, краю, Батьківщини; прищеплення любові до рідної мови; розвиток естетичної свідомості, здатності до творчої самореалізації, створення умов для реалізації творчих здібностей та талантів дітей.

 2.2. Завдання Конкурсу — самоідентифікація дитини як невід’ємної частини українського суспільства; розвиток інтелектуального потенціалу України; пошук дієвих та гармонійних форм національно-патріотичного виховання; збереження культурної спадщини України, залучення широкого загалу дітей та підлітків до активної участі в культурному житті країни; підвищення культурного рівня дітей.

3. Умови Конкурсу

3.1. У Конкурсі беруть участь діти з усіх областей України у 2-х вікових категоріях: читачі-учні (вихованці) 11-13 років; читачі-учні (вихованці) 14-18 років.

3.2. Конкурс проводиться у 7 номінаціях:

 «Знайомтеся — це ми!»

«Так, я люблю Україну»

 «Природа — джерело натхнення та краси»

 «І в кожному із нас уже живе філософ!»

«Моя майбутня професія»

 «Безмежний світ моєї уяви»

 «Далі буде? Ні, «далі» — вже є!»

 3.3. Конкурс проводиться з 2 червня по 15 листопада 2020 року у два тури: перший – з 2 червня по 15 вересня на обласному рівні; другий, підсумковий – з 15 вересня по 15 листопада в місті Києві.

 3.4. Учасники Конкурсу кожної вікової категорії готують прозовий або поетичний твір, який за темою відповідає певній номінації.

 3.5. Творчі роботи надсилаються в електронному вигляді на електронну адресу, зазначену на сайті КЗ «Публічна бібліотека Великомихайлівської селищної ради» . Вимоги до роботи: обсяг не більше 10 сторінок у форматі Microsoft Word або RTF, шрифт – Times New Roman (12 розмір), 1,5 міжрядковий інтервал, усі поля – 1,5 см, сторінки формату А4, без ілюстрацій та додаткового оформлення. Обласні оргкомітети до 15 вересня 2020 року надсилають на електронну адресу Національної бібліотеки України для дітей nbudd@ukr.net на розгляд Головного журі до 14 робіт від кожної області (за наявності по 1 роботіпереможцю у кожній номінації для кожної вікової категорії).

 3.6. Учасники-автори зазначають свої дані (ПІБ, вік, домашню адресу, контактний телефон) на останній сторінці конкурсної роботи (документ у формат Microsoft Word або RTF) та додатковим вкладенням (окремим файлом у форматі JPG) прикріплюють своє портретне фото.

 3.7. На Конкурс приймаються тільки індивідуальні роботи.

3.8. До участі у Конкурсі не допускаються роботи, які не відповідають умовам, визначеними цим положенням.

4. Організаційний комітет і журі Конкурсу

4.1. Для підготовки та проведення Конкурсу створюється Головний організаційний комітет, склад якого затверджується наказом генерального директора Національної бібліотеки України для дітей.

4.2. Для проведення першого туру Конкурсу в регіонах України створюються місцеві організаційні комітети та обласні журі, склад яких затверджується наказом директора обласної бібліотеки для дітей.

4.3. Для визначення переможців у другому турі головний організаційний комітет визначає склад Головного журі, до якого входять представники організаторів Конкурсу, дитячі письменники та поети (за згодою).

4.4. За підсумками роботи обласні журі та Головне журі складають протоколи, які підписуються головою, секретарем та членами журі Конкурсу.

 4 5. Визначення та відзначення переможців Конкурсу

 5.1. Головне журі Конкурсу визначає переможців у кожній віковій категорії для кожної номінації.

5.2. Переможці Конкурсу нагороджуються дипломами та подарунками.

 5.3. Крім переможців Головне журі відбирає та рекомендує кращі роботи учасників другого туру для подальшої публікації у збірник                                                                                                                                        "Українська мова у сузір’ї мов Одещини"                                                                       Обласний мовний марафон

2020 рік

  З 21 лютого (Міжнародний день рідної мови) до 9 листопада (День української мови та писемності) 2020 року Одеська обласна бібліотека для юнацтва пропонує провести в бібліотеках області марафон «Українська мова у сузір’ї мов Одещини». Пам'ятаємо, що 2018 – 2028 роки  оголошено Роками української мови.

  Наша ініціатива спрямована на популяризацію української мовно-поетичної спадщини як повноцінної частини європейської культурної спадщини, а відтак, формування у молоді поваги до української мови.

  Сподіваємося, що приклади з досвіду проведення мовного марафону у колег допоможуть вам у створенні креативних цікавих заходів для юні та молоді.

 Наприклад,заходи мовного марафону можливо провести в формі квестів, вікторин, бібліолото, КВК, брейн рингів тощо. На наш погляд,це дуже вдала форма роботи, розрахована на підлітків. Ігрова форма –– забезпечує невимушену комфортну обстановку, що допомагає підліткам розкритися і застосувати свої знання в новій ситуації. У заході будуть задіяні знання  отримані учнями в школі з інших предметів, що підвищує інтерес і дозволяє кожному проявити себе в тій області знання, де він відчуває себе найвпевненіше. Навіть ті учні, що мають слабкі мовні знання, не нудьгуватимуть, оскільки в грі задіяні різноманітні навики. Командна гра відповідає психологічним особливостям учнів цього віку; підготовка до гри може служити могутнім стимулом до звернення учнів до вивченого матеріалу, до читання творів українською мовою.

29 днів спілкування лише українською передбачає акція «Мовомарафон-29», присвячена річниці Незалежності України. Саме за такий час – 29 днів – можна сформувати звичку і подолати мовний бар’єр, переконують організатори проекту.

 


Учасники бібліотечних заходів дізнаються про цікаві факти про українську мову, візьмуть участь у конкурсах знавців української мови: відгадуватимуть продовження відомих прислів’їв та приказок, проявлять кмітливість у

розгадуванні мовних загадок-шарад та загадок-жартів, відшукають відповідники словам-чужинцям з рідної мови та багато інших цікавих змаганнях, у яких читачі виявлять мовні знання.

Безперервне читання української поезії. Марафон. https://uain.press/news/movnyj-marafon-studenty-tyzhden-chytatymut-ukrayinsku-poeziyu-840307

"Будемо безперервно упродовж 7 днів в режимі онлайн читати поезію як українських авторів, так і твори світових класиків, перекладені українською мовою”, – йдеться у повідомленні.

9 листопада 2019 року до Дня української мови та писемності в Хортицькій національній академії проведено І тур ХХ Міжнародного мовного конкурсу ім. Петра Яцика, участь у якому взяли студенти різних спеціальностей і курсів, та «Всеукраїнський радіодиктант національної єдності».

Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика − конкурс, який має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.

Двадцятий мовний марафон у Хортицькій національній академії https://khnnra.edu.ua/2019/11/11/dvadtsyatij-movnij-marafon-u-hortitskij-natsionalnij-akademiyi/

Квест «Мовний марафон» http://centrkum.blogspot.com/p/blog-page_85.html   Інтерактивний онлайновий квест «Мовний марафон»

Мовний марафон «Рідна мова – мова єднання» https://www.youtube.com/watch?v=wqFbsPGI-R0

Інтелектуальна гра "Мовний марафон". Знавці рідної мови приймали участь в конкурсах: "Лінгвістичні парадокси", "Фразеологічний калейдоскоп", "Одним словом", "Мовний бліц", "Пригадай алфавіт".

Мовний марафон «Рідна мова – мова єднання».

Мовний брейн-ринг https://nlu.edu.ua/ru/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D1%83-%D0%B1%D1%80%D0%B5%D0%B9%D0%BD-%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B7%D1%96-%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%B8-%D0%BD%D0%B0%D0%B9%D1%80/

Марафон мовознавців «Мовна скарбниця»

«Мова єднає серця»

Каланчацька центральна бібліотека долучилась до обласного бібліомарафону «Мова єднання», який ініціювала Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б. Лавреньова. Мовний марафон проходить під гаслом «Українська мова − символ єднання нації» з 22 січня (День Соборності) по 21 лютого (Міжнародний день рідної мови) і має на меті популяризацію, всебічний розвиток і функціонування української мови, посилення її консолідуючої ролі у зміцненні державної єдності, особливо враховуючи необхідність захисту мовно-інформаційного простору України http://kalanchakcbs.blogspot.com/2019/02/blog-post_14.html .