menu
Новоборисівська бібліотека-філіяДля мене книга-світло дня

Для мене книга-зорі ночі..

Моя сім’я, моя рідня,

Мій розум, серце, мої очі…Без книги я не проживу

Вже як без вирію лелека…

Я і крізь вічність оживу:

В отім святім - «Бібліотека»Бібліотека (від грецького книгосховище) культурно-освітня і науково-інформаційна установа, що збирає і зберігає друковані та рукописні матеріали, організовує громадське користування літературою та проводить довідково - бібліографічну роботу.

Безмежна сила книжки. Без неї людина сліпа. Книга ж відкриває великий світ. «Людина, для якої книжка вже в дитинстві стала необхідною, як скрипка для музиканта, як пензель для художника, ніколи не відчує себе обділеною, збіднілою і спустошеною» - це слова Сухомлинського.

В селі Новоборисівка в 1939 році була заснована шкільна бібліотека, а трохи пізніше - сільська бібліотека. Точної дати встановити не вдалося, як і прізвище першого бібліотекаря.

Місцева жителька Чабанова Н. Є. згадує, що навчаючись в сьомому класі, а це був 1954 рік, вона почала відвідувати сільську бібліотеку, в якій працювала Чайка М.П.. За час її роботи було проведено багато масових заходів, книжкових виставок. І все це незважаючи на те, що бібліотека знаходилася в невеличкій кімнаті, розташованій в будинку культури.

В 1974 році бібліотека розмістилась в новому, спеціально збудованому приміщенні. В одній половині знаходилась дитяча бібліотека з книжковим фондом в 6 тис. екземплярів, в другій - бібліотека для дорослих з фондом в 12 тис. екземплярів. Працювали деякий час в цих бібліотеках студенти-випускниці Одеського культурно-просвітницького училища Волинкіна Людмила і Савченко Антоніна.

Згодом будівлю було продано приватному підприємцеві і бібліотеку перенесли в будівлю старої школи. Тут об’єднали разом бібліотеку для дорослих і бібліотеку для дітей. Загальний фонд нараховував 12 тисяч екземплярів.

Сьогодні бібліотека обслуговує 500 читачів. З 2011року при бібліотеці організовано гурток «Юний читач» для дітей та юнацтва, в якому прищеплюється читачам любов до книги, виховується інтерес до читання. Цьому сприяють різноманітні бесіди та диспути про книги, запропоновані рекомендаційні списки літератури, книжкові виставки, години спілкування та інше.
"Бібліотеці села Новоборисівка - 60" 30. 09. 2014р. «Святкуємо громадою ювілейні дати» 2014 рік для Новоборисівської сільської бібліотеки багатий на знаменні дати, події. Це 70-річчя визволення України від німецько - фашистських загарбників, 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка, 60 - річчя від дня створення сільської бібліотеки. Так співпало, що шкільна бібліотека також у цьому році святкує ювілейну дату – 75 років від дня заснування. Новоборисівська ЗОШ, бібліотека-філія, сільський будинок культури провели спільне свято у громаді «Бібліотека – царство книг», на яке були запрошені учні молодших класів, діти юнацького віку, дорослі. Ведучими свята були учні 11 класу - Ракова Каріна та Матлаш Дар’я. На заході було сказано багато гарних слів на адресу бібліотек – ювілярів та бібліотекарів, які вже багато років працюють - Ткач О.І. (20 років у шкільній бібліотеці) та Бондаренко Т.А. (11 років у сільській бібліотеці – філії). На урочистій частині свята, директор школи Чайка В.І. привітала всіх присутніх зі святом і вручила бібліотекарям грамоти з нагоди ювілею бібліотек та багаторічну працю. Учні 3 -А класу (класний керівник Барановська К.А.) приємно вразили глядачів художніми номерами. Діти співали, декламували вірші. Учні 4 і 5 класів дарували для всіх святковий настрій піснями й запальними танцями. Бондаренко Т.А. – завідуюча сільської бібліотеки – філії Великомихайлівської ЦБС, провела екскурс в історію сільської книгарні (з моменту заснування і до сьогодення) та у своїй промові зазначила прізвища кращих читачів бібліотеки - учнів молодших класів та дорослих читачів: Кондрацьку В., Грубник В.В., Шостак Н.П., Гульвас Г.В., Куш Т.М., Гончарову Л.М., Муравського Г.А., Ярускіна С.В., Потрапелюк Л.М., Ровенко О.А.. Також, Тетяна Аркадіївна привітала всіх із Всеукраїнським днем бібліотек, побажала і на далі бути активними читачами, любити книги і завжди бути господарями чудових подорожей в країну «Читалію», в якій кожен віднайде свій власний острівець бажань, задоволень та знань. В кінці свята для присутніх була проведена вікторина і переможці отримали призи. Завідуюча бібліотекою Бондаренко Т.А.
 Перехід на сайт Вікіпедія Новоборисівська бібліотека-філія

Повідомлення «Матеріали статті дозволяється використати відповідно до ліцензії Creative Commons Attribution/Share-Alike