menu

Літературна естафета "Читай українське! Читай українською!"  у бібліотеках – філіях ЦБС

18.04.2018 р. у Великомихайлівській ЦРБ відбувся захід в рамках обласної літературної естафети

     

         24 квітня в Цебриківській бібліотеці для дорослих в рамках обласної літературної естафети " Читай українське! Читай українською" з учнями 10 класу Цебриківської школи І-ІІІ ст. відбулося обговорення улюблених книг сучасних українських фантастів : " Марина та Сергій Дяченки: UA фантастика". Учасники заходу провели рекламу прочитаних книгу: Скалозуб Максим фантастичного роману " Страта", Кононенко Яна роману " Королівська обіцянка", Мелешко Карина повість" Електрик", Запорощенко Катерина роман " Варан", також завідуюча бібліотекою Костик Т. І.порекомендувала молоді інші твори фантастів та нових надходжень українських книг до бібліотеки. Особливо учнів зацікавили твори : Яловчук Валентину антологія 50 українських поетів " Вольтова дуга", Мелешко Карину Кузьма Скрябін " Проза" та в Інтернеті швидко знайшли і продекламували вірш улюбленого співака " Лист до Президентів України". Учасники заходу проявили ініціативу та до назви естафети дописали ще назву " Читаємо українське! Читаємо українською!! Спілкуємося українською !!!", тому що розмовляємо ми всі не дуже чистою рідною мовою.  (Матеріал опублікований 25.04.2018 року) 

   

16.05.2018 р. у Слов'яносербській бібліотеці відбулася незабутня зустріч - ЧИТАЙ, ЮНІСТЬ!!! Захід був проведений в рамках обласної естафети "Читай українське! Читай українською!". Старшокласники Слов'яносербської ЗОШ корисно провели час. На заході панувала атмосфера літературних новинок, цікавих порад та приємних вражень від рекомендованого літературного арсеналу для читання і духовного зростання. Учні були активні, згуртовані та змогли проявити свої знання про українських письменників. Юні читачі висловили свою позицію, що твори українських письменників вчать любити читати, вчитуватися, захоплюватися читанням, ЛЮБИТИ УКРАЇНСЬКІ КНИЖКИ ТА ВСЕ УКРАЇНСЬКЕ!!!

Головний девіз літературної години був "Українською - читай! Українською - спілкуйся))) Духовно - зростай! УКРАЇНСЬКІЙ КНИЗІ - ТАК!!!". Учасники заходу передали естафету Новоборисівській бібліотеці- філії Великомихайлівської ЦБС.   

 

  

 

       22.05.2018 року була проведена краєзнавча година  у  Новосавицькій б/ф  «Люби рідне! Читай українське!» та відбулася дискусія з представниками юнацтва  «Читаю сам і раджу - вам!». Також  для присутніх відбулася презентація краєзнавчої літератури з книжкової виставки «Письменники рідного краю». Юні читачі Новосавицької  б/ф передали естафету  читачам Новоборисівської  б/ф.

 

 


За підсумками Всеукраїнського конкурсу
«Вікіпедія:Культурна спадщина та видатні постаті краю» КЗ «Великомихайлівська ЦБС» отримала подяку за участь у конкурсі. В рамках поширення знань про культурну спадщину нашого краю та видатних земляків бібліотекарями ЦБС були підготовлені та завантажені інформаційні матеріали у Вікіпедії (загальнодоступної вільної багатомовної он-лайн - енциклопедії)
Всього було сформовано дев’ять статей енциклопедичного змісту (згідно вимог конкурсу): 
1. Марковський Ігор Федотович- член Національної спілки художників України,член Національної асоціації митців, мешканець с.м.т. Велика Михайлівка Великомихайлівського району Одеської області.
2. Храм Вознесіння Господнього (Новопетрівка) – православний храм в селі Новопетрівка Великомихайлівського району на Одещині, пам'ятка архітектури та містобудування загальнодержавного значення.
3. Храм Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього(Велике Плоске) –православний храм в селі Велике Плоске Великомихайлівського району на Одещині, пам'ятка архітектури та містобудування загальнодержавного значення.
4. Великомихайлівська районна дитяча бібліотека - бібліотека в с.м.т. Велика Михайлівка Одеської області для дітей і керівників дитячого читання, методичний центр по обслуговуванню дітей для бібліотек району. http://bibliochild.blogspot.ru
5. Великомихайлівська центральна районна бібліотека - публічна бібліотека для дорослих с.м.т. Велика Михайлівка, методичний центр по обслуговуванню дорослих для бібліотек району.http://vmbiblioteka.blogspot.ru
6. Цебриківська бібліотека для дорослих - публічна бібліотека для обслуговування юнацтва та дорослих в с.м.т.Цебриково, ШПД з краєзнавства для бібліотек району.http://cebrbibliotekamailru.blogspot.ru
7. Вишневська бібліотека- публічна бібліотека- філія для масового читача с. Вишневе КЗ "Великомихайлівська ЦБС" Великомихайлівського району на Одещині.
8. Слов'яносербська бібліотека-філія - публічна бібліотека- філія для масового читача с. Вишневе КЗ "Великомихайлівська ЦБС" Великомихайлівського району на Одещині.
9. Новосавицька бібліотека-філія - публічна бібліотека- філія для масового читача с. Новосавицьке КЗ "Великомихайлівська ЦБС" Великомихайлівського району на Одещині.

І тур  Всеукраїнського конкурсу молодіжної творчості «Наша спадщина» у  Великомихайлівській  ЦРБ

                                                 

                     Результати І туру Всеукраїнського конкурсу молодіжної творчості «Наша спадщина», який проводився у Великомихайлівській ЦРБ за участі бібліотек – філій Великомихайлівської ЦБС.
                     У конкурсі приймали участь творчі роботи читачів: бібліотеки – філії станції Мигаєво, Мигаївської б/ф, Новосавицької б/ф, Новоборисівської б/ф, Першотравневої б/ф, Цебриківської б/ф для  дітей, Цебриківської б/ф для дорослих, Великомихайлівської ЦРБ, які презентувалися протягом квітня місяця у Великомихайлівській центральній районній бібліотеці та онлайн - у      

                        Фейсбуці. Всі роботи учасників цікаві, гарні та привабливі, особливі та знакові, бо виготовлені у творчому злеті думки,

                                        фантазії та любові до України. Найкращими роботами були визнані на районному рівні:

                     І місце у номінації малюнок/картина «Моя мальовнича Україна» посіла творча робота – малюнок «Золота осінь в Україні» 

                 Тюхтій Тетяни - читачки Новоборисівської бібліотеки – філії (учениці 11 класу Новоборисівської ЗОШ І – ІІІ ступенів);

              ІІ місце - малюнок «Мої мрії про щасливе майбутнє України» Яновської Вікторії Ігорівни - читачки Першотравневої б/ф (студентки Котовського медичного училища);    

              ІІІ місце - малюнок «Квітни, моя мальовнича Україна» Бакаляр Тетяни – читачки Цебриківської б/ф для дітей (учениці 

              Цебриківської ЗОШ І-ІІ ступенів).

        І місце у номінації - вироби народного промислу «Рукотворні скарби» посіла творча робота «Дівчина – осінь» Долінської Світлани – читачки Цебриківської бібліотеки – філії для дорослих  (учениці 9 - го класу Цебриківської ЗОШ І-ІІІ ступенів);
 ІІ місце - творча робота «Квітуча Україна» Іващенко Анни – читачки Великомихайлівської ЦРБ (учениці 10 класу Великомихайлівської ЗОШ №1); 
 ІІІ місце - творча робота «Квіти мого лісу» Георгієва Станіслава – читача Цебриківської б/ф для дорослих (учня 11 класу Цебриківської ЗОШ І-ІІІ ступенів).
І місце у номінації - вишивка «Полотно життя» посіла творча робота «Батьківщина моя – Україна» Мацько Дарини – читачки Мигаївської бібліотеки – філії (учениці 9 – го класу Мигаївської

ЗОШ І-ІІ ст.). 
І місце у номінації - писанка «Кольорова Україна» посіла творча робота «Великоднє чудо – писанка» Возняка Ігоря Васильовича читача Мигаївської бібліотеки – філії (студента Одеського ПТУ торгівлі та технологій харчування).Члени журі: 1. Бабінчук Л.М. директор Великомихайлівської ЦБС.2. Бережна В. М. керівник методичного центру ВК Великомихайлівської РДА.
3. Чернецька Н.В. завідуюча відділом обслуговування Великомихайлівської ЦРБ.4. Бойченко О.В. провідний методист по бібліотечній справі Великомихайлівської ЦБС.
P.S. Серед творчих робіт конкурсантів був малюнок, який актуальний, в особливому сенсі і розумінні, для висвітлення сьогодення нашої держави. Назва малюнку «Я молюся за мир в Україні щиро, і з найбільшою вірою». Згідно підведених підсумків глядацьких симпатій відвідувачів ЦРБ малюнок Кіосе Христини – читачки бібліотеки - філії станції Мигаєво (учениці 8 класу Першотравневої ЗОШ) визнано ОСОБЛИВИМ

 


  Відео"Хрещення Київської Русі - духовний стержень нашої культури"    

Великомихайлівська ЦРБ


Слов’яносербська  бібліотека - філія


Свято Великодня. Світле Христове Воскресіння є найголовнішим християнським святом.

13 квітня  у  Слов’яносербській  бібліотеці  відбувся захід  для учнів – читачів  1 – 4 класів  Словя’яносебської  ЗОШ – НВК.  Під час краєзнавчого  екскурсу   дітям  були  розкриті  духовні  основи   Великодня: походження свята, підготовка  до свята, а саме -  чому на Пасху прийнято дарувати один одному  Пасхальні яйця і чому ми фарбуємо  яйця на Пасху?  Чому Церква освячує паски?  Які є  різновиди та способи, щоб пофарбувати  Пасхальні яйця?  Про все це важливе і необхідне розповів  протоієрей Сергій Скридоненко – настоятель Свято – Іоанно - Богословського  храму села  Слов’яносербка, Великомихайлівського  р-ну, Одеської області.                                                                              Практичні  поради  діти застосовували на майстер – класі  та  з великим  нетерпінням і  бажанням осягали  метод  крашанки. У діток все вдалося, а особливим було те, що до заходу діти підготувались. Учні презентували  малюнки, на яких відобразили  гарний, власний світ Великодньої  палітри.  Про всі цікаві та важливі моменти  вам розкриють фото – світлини.  

P.S.  Захід організували і провели бібліотекар Левченко Л.В., директор сільського клубу  Мардарь Т.І.  у співпраці  із вчителями молодших класів  Перстньової О.І., Задніпряної А.М., Сатаулової  Т.В.