menu
2014 рік


              ШКОЛА ПЕРЕДОВОГО ДОСВІДУ - 2014

 

Заняття  Школи передового досвіду Великомихайлівської ЦБС

  «Золотий місток ЦРБ та РДБ»

           25 вересня, о 10 годині ранку до 11.30  відбулися заняття школи передового досвіду  «Золотий місток ЦРБ та РДБ ».  На заняттях ШПД  свій досвід роботи  презентували колективи районної дитячої та центральної районної бібліотек  за темою «Формування інформаційної культури у читачів - важливий аспект бібліотечної роботи».

           Перше частину заняття провела завідуюча відділом обслуговування Кейзі М.І., яка поділилася з колегами досвідом  у роботі  з юнацтвом. Марія  Іванівна розкрила основні  підходи  і правила  щодо формування  бібліотечно-бібліографічних знань, які  сприяють розвитку творчої  компетентності  юних читачів.  Другу частину заняття  провела Куйбіда  Віра Дмитрівна – бібліотекар читальної зали  ЦРБ. На цьому занятті було розкрито  тему «Культура читання – один із важливіших компонентів  бібліотечно-бібліографічної грамотності  учнів». Віра Дмитрівна детально зупинилася на роз’ясненнях та рекомендаціях щодо виховання бібліографічної грамотності  у читачів – учнів 10-11 класів. За власним досвідом презентувала актуальні теми бібліотечних уроків для зазначеного контингенту. Наступні заняття з досвіду роботи провели бібліотекарі РДБ.  Неверська В.В. – бібліотекар  відділу 1-4 класів  та  Пинтя В.Г.  -  бібліотекар  відділу 5-9 класів  вони представили цікаві форми роботи  щодо популяризації  бібліотечно-бібліографічних  знань та підвищення  рівня знань у читачів дитячого та підліткового віку. Завідуюча районної дитячої бібліотеки  Крицька С.О. провела консультаційну годину за темою «Розвиток  інформаційної грамотності читачів, як значущої складової  інформаційної культури» та презентувала свій слайд - шоу для ефектного представлення і розкриття теми.                               

       Далі всі бібліотекарі стали активними учасниками  практичної години, яку провела Гусєва О.А. – провідний бібліограф ЦБС за темою «Практичні поради бібліотекарю: формування  у читачів  вміння: вільно орієнтуватися у бібліотечному фонді,  користується довідково-бібліографічним апаратом бібліотеки (ДБА)». На завершення практичної години бібліотекарі  були сформовані у групи, які отримали  різні завдання  для закріплення  теми і за відведений час всі учасники справились з завданнями.

           Наступною частиною заходів дня (у 11.30 – 12.30) була святкова зустріч  бібліотечних працівників ЦБС «У тиші храму, де живуть слова…», присвячена     Всеукраїнському  Дню бібліотек.  Бібліотекарі зібралися напередодні  Всеукраїнського Дня бібліотек, щоб підвести  підсумки діяльності бібліотек – філій Великомихайлівської ЦБС за останній рік, розповісти про  досягнення і показові результати наших бібліотек та бібліотекарів.  Директор ЦБС – Бабінчук Людмила Миколаївна вручила грамоти:  Костик Т.І. завідуючій Цебриківської б/ф для дорослих за І місце у рейтинговій оцінці діяльності бібліотек Великомихайлівської ЦБС, за ІІ місце – Нікуліній Г.П бібліотекарю Полезненської б/ф., за ІІІ місце – Громовій Р.П. бібліотекарю Кіровської б/ф  та подяки за сумлінну працю, творчий підхід до бібліотечної справи та з нагоди Всеукраїнського Дня бібліотек - Левченко Л.В. - бібліотекарю Слов’яносербської б/ф і  Чупі О.Й. - бібліотекарю Цебриківської б/ф для дітей. Голова профспілки Великомихайлівської ЦБС Райковська Оксана Вікторівна привітала ювілярів ЦБС: Гринчишин О.Б. – бібліотекаря Стоянівської б/ф, Гатенюк І.І.- бібліотекаря Тростянецької б/ф, Гусєву О.А – провідного бібліографа ЦБС, Мисько Т.В. – техпрацівницю Сошеострівської б/ф.  і побажала   

Здоров’я, радості та довгих літ.

 У щасті і в достатку мирно жити.

 Хай буде щедрим і ласкавим світ.

 І хай зоря надії завжди світить.

Оксана Вікторівна також зазначила, що у 2014 році святкують ювілеї бібліотеки – ювіляри: Гребеницька б/ф святкує 80 річний ювілей, а Новосавицька б/ф святкує 60-ти річний ювілей. Всі ювіляри отримали подарунки.

       30 вересня вся Україна святкувала Всеукраїнський День бібліотек  і бібліотечні працівники ЦБС цього дня організовували  «Дні відкритих дверей»  та проводили бібліотечні заходи  у своїх громадах.  

                                            Провідний методист ЦБС        Бойченко О.В.