menu
2014 рік

«Україна  понад  усе»

          21 листопада  2014 року, об 11 годині дня,  відбулося засідання круглого столу «Україна  понад  усе». Учасниками  заходу були: самодіяльний поет   С.П.  Бабінчук, активна  читачка  Великомихайлівської  ЦРБ – Долінкіна  Лідія Федорівна,  колектив ЦРБ та РДБ.

            Засідання круглого столу, присвячене  Дню  Гідності  і Свободи розпочала Райковська  О.В. – керівник літературної студії «Джерело слова», яка зазначила,  що 13 листопада  Президент  України  Петро Порошенко підписав указ про відзначення щорічно 21 листопада  Дня Гідності і Свободи.  Це  свято  затверджено  з метою утвердження в Україні ідеалів свободи й демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної  інформації про доленосні  події в Україні на початку XXI століття, а також вшанування мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді  2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей,  прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави, її європейського вибору, та на підтримку ініціативи громадськості.    

      За круглим столом  лунали патріотичні вірші, які написав С.П. Бабінчук,  активно обговорювалися  факти і події, які відбувалися і відбуваються на Україні. Кожен із присутніх  висловлював свою думку, наводив свої, власні приклади з життя, що засвідчували  про активну  життєву позицію, про  відчуття  болі, горя  у серці за ті кроваві події, які сталися на Євромайдані.

       Зазначалося, що у Рік Т.Г Шевченка в Україні та в День Гідності  і Свободи   варто по особливому нести шану і пам'ять про творчість Т.Г.Шевченка, геніального українського поета, художника, борця за волю народу. Його заповіти  завжди пам’ятатимуть всі покоління та передаватиметься  дух  Шевченківського слова у обдарованих людей, які також  у патріотичних віршованих рядках доносять правду, характер українських людей  і розкривають  силу волі  та  вчать підростаючі покоління любити свою Батьківщину, матір і батька, шанувати родину, щоб гідно нести звання – Людина.   І,  як ніколи були важливі  і доречні слова  із вірша «Пам’ятка» Сергія Пилиповича  Бабінчука, які пролунали на заході:  

Ой, козаче, шануй неньку,

Час прийшов на крок рішучий.

Заспіваймо веселеньку –

Хай Дніпро почує й кручі,

 Хай Тарас за нас радіє –

Маємо таки державу,

Бо про неї щиро мріяв

І її він завжди славив.

Ой, козаче, шануй волю,

Ради тих, кому тут жити,

Пісню жайвора у полі,

Колос, як дарунок літа.

Це від прадіда і діда –

Нам ліси, лани і гори.

Варто знати це сусідам,

Що історію потворять.

Глянь, козаче на калину,

Що квітує знов у лузі.

Матінко моя, Вкраїно,

 Віддаю себе я музі.

Мужнім словом оспіваю

У молитві тій до Бога.

Дякую Йому й благаю

За тернистую  дорогу,

Їх плоди солодко – гіркі.

За протянутії  руки

Передранішньої зірки.  

      Ці рядки – ніби посил для всіх нас громадян України, що прийде той час, коли ми всі разом зможемо відчути силу у власній свободі, бо гідно і гордо будемо нести всі ті найкращі  цінності  життя, які нам залишили у спадок видатні українці.

           Найголовнішою суттю засідання  було те, що всі присутні  були сповнені відчуттям патріотизму,  відчуттям гордості  за тих людей, які  стали на захист  цілісності Української  держави  і  сьогодні  захищають  Батьківщину  у зоні АТО,  за тих хто вистоював та виборював  демократичні  права громадян  на майдані Незалежності та бажання Українців бути у складі Єврозоюзу, за тих,  хто віддав своє життя за свободу, за правду «Євромайдану»,  що призвело до загибелі  Небесної  Сотні.  Все це гірко згадувати, боляче про це говорити.  Але десь глибоко в душі  розуміє кожен  - це потрібно  пам’ятати  і будувати модель  чистої людської моралі,   людської  гідності  громадянина  заради кращого майбутнього  нашої  єдиної держави, яка зветься Батьківщиною, яка зветься УКРАЇНОЮ.  

      В кінці заходу  Оксана Вікторівна Райковська  підвела підсумки  і побажала  всім  мирного неба, життєвих гараздів  і,  щоб  якомога скоріше  налагоджувалося  політичне, економічне життя країни, всіх українців, які постраждали від дій терористів та щоб наступне засідання, яке буде 21.11.2015 року пройшло у більшому складі учасників.

Провідний методист ЦБС по бібліотечній справі     Бойченко О.В.