menu
Круглі столи
Засідання круглого столу за темою «З чого все починалося: 01.12.1991 року – референдум на підтвердження Акта проголошення незалежності України» відбулося в ЦРБ другого грудня 2016 р. у читальній залі за участі представників влади, гостей, читачів ЦРБ.

«З чого все починалося: 01.12.1991 року – референдум на підтвердження Акта проголошення незалежності України - 25 років незалежності України".

02.12.12016 року в читальній залі Великомихайлівської ЦРБ відбулося засідання круглого столу «З чого все починалося: 01.12.1991 року – референдум на підтвердження Акта проголошення незалежності України - 25 років незалежності України". На початку засідання усіх присутніх привітала в.о. директора ЦБС Бойченко О.В., яка ознайомила учасників та гостей із програмою заходу і зауважила, що першого грудня Президент України Петро Порошенко привітав усіх українців із 25-тою річницею Всеукраїнського референдуму, на якому було підтверджено Акт проголошення незалежності України, і про те, що ключовими словами Президента були : «Закликаю всіх до єдності і конструктивної співпраці, консолідованих зусиль в ім’я миру, добробуту і процвітання нашої держави. Висловлюю вдячність усім, хто долучився до священної справи здобуття, становлення та збереження української державності і незалежності» та запропонувала провести історичний екскурс з елементами дискусії Долгову О.В. зберігачеві селищного історико - краєзнавчого музею за темою "Очікування, реалії 25-ти річної незалежності України та перспективи розвитку нашої держави". Олександр Володимирович розпочав екскурс з нагадування для присутніх: з чого все починалося наприкінці 1991 року – з Референдуму 01.12.1991 р. та підкреслив про основні настрої, сподівання людей та головні події у подальшому економічному, політичному, суспільному житті України. В аналітичній частині Олександр Володимирович наводив порівняльні факти із історії Франції 1789 року: про становлення Франції, як держави, про революції, які відбувалися на території Франції, про наслідки багатьох революцій, які відстоював народ задля покращення життя людей. Також, мова йшла про агресивну політику Росії та надавалася оцінка сьогоденню України. Під час змістовного екскурсу було місце активному діалогу. Обговорювалися такі питання: «Чи розвивається Україна у вірному напрямку?», «Хто винен що реформи, які впроваджуються в країні мають негативні наслідки?», «Чи готові ми захищати свої інтереси?», «Яке значення діяльності профспілок в Україні?», «Ставлення громадян до виборчих процесів в Україні та міра відповідальності за обрану позицію?», «Результати та історичне значення Всеукраїнського референдуму 01.12. 1991 р.» та ін. Крім цього були підведені підсумки. У підсумковій частині історичного екскурсу Долгов О.В. з особливим і обережним оптимізмом до майбутнього нашої держави сказав: «Так, у нас була трагічна історія, що ми не мали своєї держави та заперечувалося існування української мови, але держава у нас є вже 25 років. Та ось, що важливо, що за такий короткий проміжок часу (25 років) країна змінитися докорінно не може. Але зміни будуть ОБОВ’ЯЗКОВО!!! Тому, що виростають нові покоління, які вільніші, ніж ми, адже у них є те, що називається внутрішня свобода, їхня свідомість формується з інших подій та на основі оперативної поінформованості. Але швидких, глибинних змін сьогодні чекати не варто, бо на все потрібен час».

Далі, за планом засідання відбулася презентація науково – популярної літератури, яка розкриває сучасну історію України та становлення державності незалежної України. Під час презентації Кейзі М.І. завідуюча відділом обслуговування ЦРБ познайомила з анотацією представлених книжок за темою «Україна в боротьбі за державність» та порекомендувала їх прочитати. На засіданні круглого столу було проведено літературну хвилинку «Про долю незалежної України у творчості самодіяльних поетів Великомихайлівщини» за участі керівника літературної студії «Джерело слова» Лунгу Вікторії Павлівни, яка декламувала патріотичні рядки самодіяльних поетів Великомихайлівщини. З особливим піднесенням декламувалися вірші ювілярів 2016 року: С.Бабінчука «Єднаймося, Українці…» та В.Сіньковського «Сильна Україна». І в заключній частині всі мали змогу сформулювати загальне бачення майбутнього України в перспективі, яке в однозначному розумінні буде успішним в економічному, політичному та суспільному житті нашої держави та переглянути відео ролик в якому демонструвалися події 1991 року.

Користуючись нагодою хочемо висловити слова подяки кореспондентам районної газети «Єдність», які надали архівні матеріали тих років, що були надруковані на сторінках рай. газети «Ленінець». Ці інформаційні матеріали були використані на заході. Також Міньковій Олені, за те що скористалася нашим запрошенням у Фейсбуці - долучитися до культурно - просвітницького заходу та представникам влади Марценюк У. М. керівнику апарату Великомихайлівської РДА, Андрушко Д.Б. завідувачу сектору зв’язку з громадськістю та пресою.

P.S. Колектив Великомихайлівської ЦРБ дякує Міньковій Олені, яка прийняла активну участь у засіданні круглого столу 2 грудня 2016 року. І бажає, щоб інформація, яка була висвітлена на заході допомогла їй у написанні дипломної роботи.

11.12.2016 року - Колектив Великомихайлівської ЦРБ-