menu
2015 рік

АКЦІЇ 2015 РОКУ

«БІБЛІОСУТІНКИ – 2015»

       Участь бібліотек  Великомихайлівської  ЦБС  у  Всеукраїнській акції «Бібліоніч».

Бібліоніч – щорічна акція, спрямована на підтримку читання та розвитку бібліотек як вільного для навчання, спілкування та розважально-виховних заходів простору.

 23 – 30  квітня,  бібліотеками  - філіями ЦБС  були  проведені  молодіжні соціально – культурні  заходи «Бібліосутінки – 2015», у рамках  акції  «Бібліоніч», які  присвячені  Всесвітньому  дню книги та авторського права.  Заходи  відбулися   у  селищних бібліотеках системи - Центральній районній  бібліотеці та Цебриківських бібліотеках  для дітей та для  дорослих;  у  сільських:  Полезненській, Слов’яносербській, Новосавицькій , Петрівській, Першотравневій, Тростянецькій, Гребеницькій бібліотеках - філіях.

                Книга належить до найвизначніших надбань людської цивілізації. Завдяки їй ми отримуємо доступ до знань, ідей, духовних і моральних цінностей, розуміння краси й творчих досягнень людини. Книга — це вікно у світ культурного різноманіття, міст, що з’єднує різні цивілізації у часі та просторі.    Тому, бібліотекарі системи ретельно готувалися до проведення  заходів, направлених на  активну популяризацію книги та літератури  серед  молоді.

        Наприклад: у ЦРБ  був проведений захід «Весь світ у книзі» під гаслом «Книжковий світ відкритий кожному» і девізом «З криниці пам’яті  черпаємо любов до рідного краю», який спрямований на підтримку читання, інтелектуального розвитку юнацтва та молоді. В рамках широкомасштабного заходу, окрім традиційних  для бібліотеки виставок літератури, відбулися ряд цікавих зустрічей. У першій частині «Бібліосутінок»  був проведений  відкритий діалог «Про війну ще не все сказано», присвячений історичним подіям того часу у Великомихайлівському районі  та у світі в роки Другої світової війни та майстер – клас з виготовлення  червоного  маку  - давнього  українського символу, адже на Україні кажуть: «Маки цвітуть там, де пролита козацька кров».  У цікавій формі провела майстер – клас для присутніх  майстриня Інна  Ткаченко. Майстриня  із задоволенням  поділилася  своїм досвідом і швидко представила всі секрети та поради по виготовленню  квітів  для дівчаток.  У другій частині  відбувся краєзнавчо-поетичний час «У світі ти єдиная перлина, наша українськая земля», який провела керівник літературної студії «Джерело слова» Лунгу Вікторія Павлівна.  Вікторія  Павлівна познайомила підлітків із творчістю  самодіяльного поета Великомихайлівщини -  Бабінчука С.П. та його патріотичними віршами.  В кінці «Бібліосутінок»  учасники були запрошені на патріотично-літературний квест, який підготувала  Маковецька О.С. – провідний бібліограф ЦБС.  За планом проведення квесту   учасники пройшли по п’яти зупинках:  1) «Похід  до джерела народної мудрості»  /з’єднати частини прислів’їв/, 2) «Лабіринт  літературних омонімів» /назвати слово за даним визначенням/, 3)  «Кіносеанс пам’яті «В бой идут…» /дати відповіді на запитання за змістом кінофільму «В бой идут одни старики» ,   4)«Поетична хвилинка біля вічного вогню» /виразно і гідно продекламувати запропоновані вірші  самодіяльних поетів  Великомихайлівщини/, 5) «Музичний привал «Пісні,  обпалені війною»» /заспівати одну з пісень воєнних років/.  Юні учасники вдало справилися із завданнями і це підняло всім настрій, бо відповіді школярів були змістовні та цікаві. В кінці заходу  всі присутні  мали можливість, в рамках  часу підсумків «Власний погляд на майбутнє», висловити свою думку і залишити свої побажання  на стенді «Дерево бажань».  

У  Цебриківських бібліотеках –  філіїях  для дорослих та  для дітей  відбулися «Бібліосутінки - 2015»  «Книга відкриває світи»  під  гаслом «Читай! Пізнавай! Досліджуй! Дій! :Читай! "- інтелектуальну літературу, "Пізнавай!" - світ через книгу, "Досліджуй!" – шукай відповіді на питання, "Дій!" - твори,експериментуй!»  та  девізом : «Нові часи нового прагнуть слова».   Згідно плану  були проведені  такі  заходи для користувачів  юного віку:  1) «Читацький забіг» - відкриття «Бібліосутінок»  в бібліотеці; 2) «Немає милішого краю...»  - письменницька лавка ( сторінками книг письменників Великомихайлівщини); 3) «Поезія – одвічна висота»  - зустріч з молодою поетесою, вчителем української мови та літератури Зелінською Оксаною Степанівною;  4) «Світ не пізнаєш, не вивчивши рідного краю» - краєзнавчі піжмурки – гра  - пошук  читачами у фонді потрібної книжки краєзнавчої тематики за допомогою підказок бібліотекаря;  5)«Виконати читацьке замовлення», «Бібліоман», «Вгадай автора» - конкурси;  «Бібліотека – територія для тебе» (час обговорень)  закриття «Бібліосутінок».  Активну участь приймали  учні – читачі  8-10 класів Цебриківської  ЗОШ І – ІІІ ступенів у соціально – культурній акції, яка урізноманітнила та пожвавила наше  бібліотечне життя  у селищі.    У  Полезненській, Слов’яносербській, Новосавицькій , Петрівській, Першотравневій, Тростянецькій, Гребеницькій бібліотеках  ЦБС  також  відбулися цікаві заходи з використанням різних,  нетрадиційних  форм роботи для юнацтва та молоді, які проводилися  за підтримки  вчительських та учнівських колективів  старшої  школи.  Заходи  відбулися  в  пізнавальній, жвавій, веселій атмосфері. 

 

     Провідний методист ЦБС                         Бойченко О.В.

 

Участь сучасних бібліотек Великомихайлівської ЦБС у обласній акції «Інтернет – територія безпечності», яка проводилася до Міжнародного дня безпечного Інтернету за ініціативи ОЮБ ім. В. В. Маяковского. У чотирьох бібліотеках системи відбулися заходи в рамках обласної акції. У ЦРБ та Великоплосківській б/ф, РДБ у відділі 5-9 класів з 10 по13 лютого. У Цебриківській б/ф для дорослих були проведені заходи 13 березня. Всі заходи в рамках акції були направлені на досягнення головної мети: привернення особливої уваги до проблем безпечного користування мережі серед читачів юнацького віку та головним завданням бібліотекарів було - підтримка громадян в безпечному, етичному та ефективному використанні інформаційної мережі Інтернет. На заходах актуальним було обговорення шляхів безпечного використання Інтернету молоддю і питання Інтернет – етики у читачів середнього і старшого шкільного віку. Наприклад центральна районна бібліотека для дорослих організувала і провела захід у Великомихайлівській ЗОШ №1. До виховної години були залучені учні11-А класу Великомихайлівського НВК загальноосвітньої школи I-III ступенів – гімназії /класний керівник Вакарова О.С./ та вчителі інформатики Дубенко Л.А. та Головацька О.С. На заході бібліотекар ЦРБ Чернецька Н.В. розповіла присутнім про обласну акцію, презентувала учням постійно - діючу виставку «Світ безмежних можливостей», продемонструвала відео «Віртуальна країна Інтернету» і надала інформаційні матеріали: буклети, закладки, пам’ятки. Насамкінець для учнів проводилося опитування «Безпечний ІНТЕРНЕТ». Відео матеріал про цей захід завантажено в YouTube і переглянути його можливо за адресою http://youtu.be/iHKCuFIil0Q також, це відео бібліотекарі розмістили на блозі Великомихайлівської центральної районної бібліотеки. 10 лютого у Великоплосківській б/ф були проведені такі заходи: інформаційна година для відвідувачів «Інтернет – центру» та презентація листівок, пам’яток для різних груп читачів: батьків, учнів молодших, середніх та старших класів «Що я повинен знати про Інтернет?». Кожен відвідувач отримав пам’ятку з інформацією про Міжнародний день безпечного Інтернету та із застереженнями про особисту безпеку. Для учнів 5-9 класів Великоплосківської ЗОШ І-ІІ ступенів відбувся відео перегляд «Развлечения и безопасность в Интернет – сети» для ознайомлення із ризиками які існують під час користування інформаційними ресурсами в Інтернет – мережі. Після перегляду присутні були ознайомлені з навчальним посібником «Интернет для чайников».

Провідний методист по бібліотечній справі Великомихайлівської ЦБС Бойченко О.В.