menu

 
Бібліотеки - ювіляри у 2014 році
                                                                               

Новосавицька бібліотека – філія - 60 р.

Узагальнююча інформація:

За минулі роки історія бібліотек була мало досліджена, мабуть тому, в історіях наших сільських бібліотек мало що зафіксовано і збережено, але історія кожної сільської бібліотеки перенесла: гіркі часи війни, важкі часи післявоєнні та сумні часи, коли без заробітної плати, або на 0.25 ставки працювала переважна більшість працівників та в умовах виживання життя бібліотечне продовжувалось, бо в усі часи був і буде попит на книги. Народна мудрість говорить про те, що «У кожної книги – своя доля, як і в кожної людини», так і у наших бібліотеках є своя доля та історія.                                            
                                                  НОВОСАВИЦЬКА БІБЛІОТЕКА


Сільська бібліотека почала працювати у післявоєнний час, з 1954 року знаходилась у місцевому клубі. До Великої Вітчизняної війни в селі не було бібліотеки. Першим бібліотекарем була – Іванова – Фадєєва Раїса Іванівна до 1963 року. Завдячуючи Стоянову П.Г. – голові місцевого господарства, було побудовано не тільки нове приміщення правління колгоспу, а й будинок культури, школу та бібліотеку, яка збереглася і до цього часу.

У новозбудованій бібліотеці працювали Недоступ Валентина, Євсєєва Катерина, Живора Марія Семенівна, Євсєєва Наталія Миколаївна. Найбільше з усіх пропрацювала Живора Марія Семенівна, яка добре знала свою справу. За її часів у бібліотеці оформлялися книжкові виставки та стенди, які доносили до читача новини літературного життя та життя місцевого колгоспу. Бібліотекар розносила художні твори по домівках до літніх, одиноких людей, до ветеранів війни та праці. Книжковий фонд бібліотеки складав 10-12 тис. екземплярів.

Великим попитом у читачів користувалася світова література, українська та російська класика, інші художні видання. У бібліотеці було людно тому, що – бібліотека стала аптекою душі для сельчан. Тут можливо було отримати не тільки літературу за бажанням, але й поспілкуватись на різні теми і отримати пораду. Життя продовжувалося і сьогодення також займає важливе місце у житті сільської бібліотеки. З 2002 року бібліотекою завідує Скавронік Лариса Василівна, яка працює на 0,5 ставки, але постійно серед людей свого села, проводить цікаві заходи, співпрацюючи зі школою, сільським будинком культури та сільською радою. Сьогодні у бібліотеці 254 читача і фонд складає 8350 тис. екземплярів.