menu
Гребеницька сільська бібліотека

Бібліотека розпочала свою діяльність ще в далекому 1934 році. Вона знаходилася у приміщенні сільського клубу. /Клуб розмістили у закритій церкві, яка була збудована ще до 1904 року/

Книги до бібліотеки надходили з власних збережень гребеничан і, зрозуміло, це було кілька десятків екземплярів. Меблів не існувало. Був лише один саморобний стелаж для книг та столик для працівника бібліотеки.

Першим бібліотекарем працювала Мойсеєва А.Н., вона завжди брала активну участь у художній самодіяльності.

Минали роки… В 1941 році активістка Яшкова Олександра підпалила клуб, щоб приміщення не дісталося німцям. Все згоріло, залишились одні стіни.

Після Великої Вітчизняної війни бібліотека знаходилася у приміщенні контори ім. Кірова, згодом відбудували клуб і бібліотеку знову розмістили у лівій стороні будівлі. На цей час книжковий фонд прийняла Біла-Петриненко Тамара Григорівна. Відтоді життя в бібліотеці стало активнішим: проводилися вечори-поезії, диспути, бесіди, прослуховувалися платівки на патефоні, оформлювалися книжкові виставки, стенди та проводилися інші цікаві заходи. У бібліотеці завжди було затишно і охайно, книжковий фонд поповнювався різноманітною літературою. В бібліотеці завжди було людно, адже всім було цікаво послухати лекцію, обговорити прочитану книгу або фел’єтон з газети, дочекатися вечірнього кіносеансу в клубі.

Про роботу Гребеницької сільської бібліотеки було можливо дізнатися з таких статей, які друкувалися в районній газеті „Ленінець”:

- „У бібліотеці порядок” - „Ленінець” № 91, 31 липня 1976 року;

- „Вечір поезії” - „Ленінець” № 31, 21 березня 1977 року;

- „Книга – джерело знань” „Ленінець” № 136, 31 жовтня 1981 р.

Тамара Григорівна вийшла на пенсію, і на її посаду заступила Ротар Тетяна Петрівна. Вона уміло, з наполегливістю продовжувала налагоджену роботу, яку координував методичний відділ ЦБС. У 2002 році, за сімейними обставинами, Тетяна Петрівна виїхала з села.

З того часу, а саме з серпня 2002 року, в бібліотеці –філії працює Лук’яненко Оксана Олександрівна. Її творчість, динамічність, оперативність дали змогу покращувати діяльність бібліотеки на районному та обласному рівні. З 2007 року гордістю бібліотеки є гурток з декоративно-прикладного мистецтва «Колосок», де займаються діти віком від 9 до 14 років. Це незвичайні різнорівневі заняття, це творча лабораторія, у якій учасники самі навчаються і навчають інших членів гуртка оволодівати навичками вишивки.

У 2009/2010 роках Гребиницька б/ф посіла ІІІ місце за рейтинговою оцінкою діяльності бібліотек-філій Великомихайліської ЦБС. Сьогодні бібліотека-філія с. Гребеники - інформаційний, культурно-просвітницький центр на селі, осередок збереження національної культури, народних традицій, звичаїв.

З 2009 року клуб і бібліотека знаходяться у приміщенні колишньої контори колгоспу ім. Кірова. У бібліотеці завжди оформляються яскраво тематичні полички, нетрадиційні книжкові виставки, доповнені аматорськими виробами читачів і дитячими малюнками та проводяться різноманітні заходи.

У 2009 році бібліотека брала участь у обласному бібліотечному проекті «Читаюча Одещина», у обласному марафоні «Війна в долі моєї родини». У 2011 році стала переможцем обласного огляду – конкурсу «Краща бібліотека 2011 року» в номінації «Краща бібліотека – філіал» і посіла ІІ місце в області.

На сьогодні Гребеницька сільська бібліотека нараховує майже 8 тис. примірників, а також різноманітні періодичні видання. Послугами бібліотеки користуються 375 жителів села, в тому числі молодь, діти, пенсіонери. Активна діяльність бібліотеки-філії часто висвітлюється у районній газеті «Єдність».

Для тих, хто бажає більше знати, читати, розуміти, пізнавати, двері завжди гостинно відчинені.




«Читатель, книга, библиотека – 80 лет вместе» 21 сентября в нашем селе Гребеники праздновали годовщину – 222 года со дня основания села и 80 лет со дня основания сельской библиотеки. В этот праздничный день для односельчан и читателей нашей библиотеки была оформлена и представлена книжная выставка «Книжкові скарби з підземелля». Неожиданной для посетителей стала книжная выставка по формулярам читателей библиотеки «Читай, як я, читай зі мною, читай краще мене», которую представила - библиотекарь Лукъяненко О.О.. Экспозиция начиналась с короткого рассказа о лучших читателях библиотеки: ученице 9 класса Гурковской Полине и пенсионерке Дариенко Галине Ивановне. В центре выставки были их любимые книги. Также, для зрителей была проведена презентация творческой галереи «Талант – это труд и вдохновение». В ней были представлены работы наших односельчан, женщин - рукодельниц: Ткаченко Н.В., Усатенко С., Ткач Т.В., Палий Анны ученицы 7 класса, Гурковской Полины ученицы 9 класса, которые не перестают удивлять красотой красок, разнообразием, полётом фантазии и особыми техниками выполнения. От такого праздника все были в восторге. У всех было хорошее настроение и впечатлений от встречи с прекрасным хватит надолго. Библиотекарь Лукьяненко Оксана Олександрівна.