menu

«1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо»

8 та 9 травня в Україні, так само як у світі, відзначаються Дні пам’яті та примирення, присвячені пам’яті жертв Другої світової війни.

Ці дні присвячені пам’яті тих понад 60 мільйонів людей, чиє життя було обірвано насиллям світового масштабу, людям усіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню, малим дітям і старикам, – усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни. Тим, хто загинув на її фронтах, в окопах і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття. Дні пам’яті та примирення були проголошені рішенням 59-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 24 листопада 2004 року.

В Україні, так само як і в світі, відзначається День пам’яті та примирення, який встановлено згідно з Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років». Таким чином, Україна розпочала нову традицію святкування  8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення. Нове свято встановлене задля «вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих». Вшановують цього дня воїнів, «жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни». Офіційне гасло пам’ятних заходів – «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо». Новим символом Дня пам’яті та примирення з 2014 року є квітка маку. ЇЇ графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі. До Днів пам’яті та примирення приурочені меморіальні й урочисті акції, які мають відбутися 8 та 9 травня.

      Напередодні  Днів  пам’яті  та примирення,  які присвячені  пам’яті жертв  Другої світової війни бібліотекарі ЦРБ  прийняли участь  у Всеукраїнській акції "МАКИ ПАМ'ЯТІ» та виготовили стилізовані червоні маки із кольорового паперу  у творчій атмосфері 4 травня 2017 року в рамках підготовки  до засідання  «круглого столу». 

      5 травня  в читальній залі Великомихайлівської  ЦРБ, о 10 годині ранку,  відбулося засідання круглого столу "Перша хвилина миру". Засідання вела директор ЦБС   Л.М. Бабінчук.  Гостями заходу були представники влади, працівники культури, читачі ЦРБ.  На засіданні був проведений екскурс в історію,  огляд літератури, яка  представлялася  на книжковій  виставці «Дорогами війни 1939 – 1945» також відбулося обговорення  про страшні події  Другої світової війни.