menu
Новопетрівська бібліотека-філія


У недалеких 60-х роках минулого століття на території нинішньої Новопетрівської сільської ради існували населені пункти: село Український Тростянець, хутір Тростянецький, село Анастасіївка, селище кенафного заводу, хутір Манухіно, село Новопетрівка, хутір Вакарський. У селах та селищах кенафного заводу були клуби, бібліотеки, працювали кіноустановки.

Точної дати про відкриття першої бібліотеки в с. Новопетрівка не існує, але за свідченнями людей похилого віку зрозуміло, що перша бібліотека в селі працювала «десь після війни», значить в кінці 50-х років (1955 р.)

У 1964 році книжковий фонд Новопетрівської бібліотеки налічував 7981 примірників, Анастасіївської – 1215, бібліотеки селища Кенафне – 3500.

Пізніше на території сільської ради працювали дві бібліотеки – Анастасіївська та Новопетрівська.

До 1967 року Новопетрівська сільська бібліотека була розташована в приміщенні нинішньої церкви. Коли був добудований сільський будинок культури, бібліотеку перемістили до нього.

У 1973 села Український Тростянець, Анастасіївка, селище Кенафне, хутори Тростянецький та Манухіно були пере іменовані в одне – Новопетрівку.

В різні часи в Новопетрівській сільській бібліотеці працювали

Качур Г.І., Дикуненко М.Г., Шевченко М.М., Подолян К.І.

З 1978 року в бібліотеці працювала Бурбак Р.Г. Книжковий фонд у 1978 році складав 6030 примірників. З 1 вересня 1978 року бібліотека увійшла у склад Великомихайлівської ЦБС. Бібліотека до 90-х років була інформаційним центром партійного, політичного, культурного та інтелектуального життя.

Сьогодні бібліотека – це місце зустрічей жителів села. Тут зустрічаються люди різного віку: пенсіонери, працюючі, безробітні, дошкільнята з батьками, школярі. Бібліотека обслуговує 500 читачів, 210 з них – дітей.

Багато читачів старшого покоління, читаючи книги, знаходять відраду в житті. Ці люди переймаються долею бібліотеки, допомагають поповнювати книжковий фонд книгами та журналами: Белінська Г. П., Ляшевська З. М., Іванова Т.Г., Марга Л.Г. Назаренко О.О., Чумак Н.І.

Найкращі читачі серед дітей : Волохіна Вікторія, Баблюк Юліана, Іванов Максим, Піструй Марія, Гаврон Олександр, Ковальова Діана.

Бібліотечна робота в громаді реалізується за різними напрямками, проектами та програмами, які вимагає сьогодення. Пріоритетами в діяльності бібліотеки є виховання любові до книги та розкриття ролі книги у житті людини. Для цього в бібліотеці з 2012 року працює гурток «Друзі бібліотеки». Його відвідують активні читачі та всі бажаючі: допомагають ремонтувати книги, беруть участь в заняттях, конкурсах, вікторинах, виставках та інших заходах.

З 2010 року бібліотека є учасником Національного проекту «Україна читає дітям».

Цікаві заходи відбулись в бібліотеці для дітей та дорослих читачів:
Літературний вечір «Співець рідної природи» (про творчість письменника-краєзнавця Зарічука В.О.)/2010р./;
Історичні години «Афганістан далекий і чужий», «Допоки пам’ятаємо – живемо»/2011р./;
Година краєзнавства «Моє село – моя історія» (до Дня села) /2012 р./

Головне в роботі Новопетрівської сільської бібліотеки – зустрічати кожного читача, як бажаного гостя.


Об’єктивні дані:

Назва бібліотеки – Новопетрівська бібліотека-філія.

Дата заснування - кінець 50-х років (1955 р.).

Фонд бібліотеки на 01.01.2013 р. – 11392 прим.

Всього книг брошур, журналів по галузям:

Суспільно-політична - 612 прим.

Природнича література – 942

Техніка і с/господарство – 1366

Мистецтво і спорт – 572

Художня літератури – 5883

Дит. література – 491

Інша – 1526

На укр.. мові – 7028

На рос. мові - 4364