menu
Полезненська сільська бібліотека - філія
     Заснована в 1955 році. Перша завідуюча - Петрусенко Вікторія Іванівна. Бібліотека розташовувалася у приміщенні Полєзненської сільської ради за адресою: с.Полєзне, вул. Набережна, №16. Книжковий фонд становив – 2344 екземпляри.

З 1957 р. по 1958 р. зав. бібліотекою була Смирна Галина Тарасівна, книжковий фонд налічував 2770 екземплярів.

Після Смирної Г.Т. з березня 1958 -1978 працювала Каук Ганна Сергіївна. 20 років її праці відзначались добротою і чесністю, відданістю своїй справі. Ганна Сергіївна пережила голодомор. Вона ветеран війни. Односельці поважали її і до цього часу пригадують добрим і вдячним словом. Полєзненська бібліотека налічувала 500 читачів, користувалась попитом у громаді, займала передові місця і нагороджувалася грамотами, подарунками.

У 1970 році бібліотека змінила місце знаходження у приміщенні контори колгоспу «Іскра», і у 1978 р. завідуючою стала Нікуліна Галина Прокопівна.

Книжковий фонд – 14112 екз., наявність користувачів – 500. Бібліотека знаходиться поруч зі школою, тому у залученні дітей, юнацтва і молоді до читання бібліотекар не відчуває незручностей. Для читання охоплені всі населені пункти: села Водяно, Гіржове, Богачево, Фросино, Бесарабка. При бібліотеці діє клуб «Посиденьки» і започатковано міні-музей краєзнавчого напрямку роботи.

У бібліотеці завжди людно, бо протягом всіх цих років Галина Прокопівна віддається повністю своїй справі і користується авторитетом та повагою серед користувачів і сельчан. Філія налічує немалу кількість активних читачів, які завжди допомагають, організовують, вболівають, бо бібліотекар завжди працює на результат. Її робота проводиться у тісній співпраці з педагогічним колективом, учнівським колективом та селищною радою і сільським клубом, з місцевими поетами. Робота Галини Прокопівни відзначена подяками, грамотами, дипломами, подарунками. У 2009 році посіла 1 місце згідно підсумків рейтингової оцінки діяльності бібліотек Великомихайлівської ЦБС. На сьогодні діяльність Полезненської сільської б/ф є однією з найкращих у централізованій бібліотечній системі. 
За  2010 - 2015 роки завідуюча Нікуліна Г.П. продовжувала  плекати позитивний і показовий досвід бібліотеки. Активну участь бібліотека та її читачі брали у різноманітних  акціях, конкурсах, соціологічних дослідженнях. У 2015 році бібліотеці виповнилося 60 років. Цю ювілейну дату, 60 - ти річний ювілей, святкували у колі друзів, колег, партнерів, односельців, активних читачів, членів клубу "Посиденьки". Про ювілейну зустріч була публікація "Наш дивосвіт - бібліотека" (Черської В.І.) в районній газеті "Єдність" від 16 грудня та обл. газеті "Чорноморські новини" від 17.12.2015 року.  На початку 2016 року  була проведена велика робота, яка була необхідна для зміни приміщення. Бібліотечний фонд був переміщений у будинок  Полезненської  сільської  ради у нові дві кімнати. За кілька місяців все було зроблено для того, щоб обслуговування  членів громади  здійснювалося гідне. Кімнати затишні, гарно оформлена біліотека, фонд систематизований, бібліотекар з великим досвідом роботи. Всі надії, щоб бібліотечна діяльність покращувалася,  ніби здійснилися: нове приміщення, новий дизайн за можливостями зроблений, нові сподівання..., що ще активнішим стане бібліотечне життя у селі, але  з серпня 2016 року бібліотека була передана в оперативне управління Великомихайлівській  ОТГ  30.08.2016 року, згідно рішення Великомихайлівської  селищної  ради №396 –VІІ  і наступне  рішення  було - звільнення  бібліотекаря (у жовтні місяці) та про припинення роботи бібліотеки, як публічної  з грудня 2016 року.